مادورو نسبت به توطئه جدید امریکا و کلمبیا علیه ونزوئلا هشدار داد

تهران-ایرنا- نیکلاس مادورو نسبت به اقدامات تحریک‌آمیز مشترک جدید آمریکا و کلمبیا علیه ونزوئلا هشدار داد.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری اسپوتنیک در مکزیکوسیتی، نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا روز گذشته(جمعه) اعلام کرد، اطلاعاتی دارد که نشان می دهد کلمبیا و امریکا در حال طرح ریزی اقدام تحریک‌آمیز جدید در مرز غربی ونزوئلا هستند.

وی در ادامه از پرسنل نیروهای مسلح ونزوئلا خواست برای هرگونه نبرد آماده باشند.

مادورو در توییتی نوشت: من اطلاعاتی دارم که نشان می دهد کلمبیا با همکاری آمریکا در حال طرح‌ریزی اقدام تحریک آمیز جدید در غرب کشور ما هستند. تمامی نیروهای مسلح ما باید آماده مبارزه باشند.

رئیس جمهوری ونزوئلا در ادامه تصریح کرد که این اقدام تحریک آمیز برای بروز مناقشه نظامی در مرز ونزوئلا- کلمبیا با هدف منحرف کردن توجهات از اعتراض ها در کلمبیا بوده است.

مادورو اواسط شهریور ماه از برگزاری رزمایش گسترده در مرز ونزوئلا با کلمبیا خبر داده بود که هدفش آمادگی برای خنثی کردن تهدیدها از سوی کلمبیا اعلام شد.

روابط ونزوئلا- کلمبیا در ماه های اخیر با تنش های جدیدی روبرو شده  و دو طرف یکدیگر را به حمایت از مخالفان دولت متهم کرده اند.

مشکلات اقتصادی برای چند ماه ونزوئلا را به سوی بحرانی سیاسی کشانده است. بحران اقتصادی در این کشور باعث کمبود مواد غذایی و دارو، قطعی برق و سیل عظیمی از مهاجرت شده است.

طی سال‌های گذشته بیش از سه میلیون نفر از این کشور به کشورهای دیگر گریخته اند.

در ژانویه سال ۲۰۱۹ (دی ۱۳۹۷) "خوان گوایدو" رئیس مجمع ملی ونزوئلا با آغاز مجدد دولت "نیکولاس مادورو"، صحت انتخابات ریاست جمهوری را زیر سووال برد و خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا معرفی کرد، از آن زمان تاکنون بحران سیاسی به بحران اقتصادی افزوده شده است.

ونزوئلا همچنان بدنبال راههای مختلف برای جبران هزینه و درآمدهای خود است و در این راستا دولت مادورو توانسته برای بدست آوردن درآمد و به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، بخشی از ذخایر طلا خود را بفروشد. در این راستا دولت مادورو امیدوار است با همکاری کشورهایی همچون روسیه و چین با تحریم‌های اقتصادی آمریکا مقابله کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =