نتیجه یک نظرسنجی: آمریکا در مسیری اشتباه حرکت می‌کند

تهران – ایرنا – نتیجه تازه‌ترین نظرسنجی‌ها حاکی است بیشتر مردم آمریکا عملکرد دونالد ترامپ را به عنوان رئیس جمهوری کشورشان غیرقابل قبول می‌دانند و معتقدند آمریکا در مسیری اشتباه درحال حرکت است.

به گزارش روز شنبه ایرنا، نظرسنجی رویترز که از یکهزار و ۱۱۸ آمریکایی که در روزهای ۲۵ و ۲۶ نوامبر (۴ و ۵ آذرماه) انجام شد، نشان می دهد ترامپ در آستانه جلسه استیضاح در در فاصله یک سال مانده به دور آتی انتخابات ریاست جمهوری این کشور، در میان مردم کشورش، از اقبال چندان خوبی برخوردار نیست. 

۴۲ درصد افراد شرکت کننده در این نظرسنجی بطور قاطع مخالف عملکرد دونالد ترامپ هستند و ۱۱ درصد دیگر نیز تا حدودی عملکرد وی را غیر قابل قبول دانسته اند ضمن اینکه دو درصد از پرسش شوندگان هم به گونه سوالات نظرسنجی را پاسخ دادند که سایت نظرسنجی رویترز، آنها را نیز جزو مخالفان عملکرد ترامپ قرار داده است.

در این نظرسنجی، تنها ۲۱ درصد از پرسش شوندگان، عملکرد ترامپ را بطور قاطع تایید کرده اند. ۱۶ درصد هم تاحدودی با عملکرد او موافق هستند و سه درصد دیگر نیز به گونه به سوال های نظرسنجی پاسخ داده اند که نشان می دهد به میزان بسیار کم با عملکرد ترامپ موافق هستند.

۵ درصد دیگر از شرکت کنندگان در این نظرسنجی هم گفته اند که چیزی درباره عملکرد رئیس جمهوری کشورشان نمی دانند.

نتایج حاصل از بخشی دیگر از این نظرسنجی مربوط به اینکه آیا حرکت آمریکا در مسیری صحیح پیش می رود، حاکی است بطور متوسط ۵۶ درصد آمریکایی ها معتقدند کشورشان با هدایت دونالد ترامپ در مسیری اشتباه در حرکت است و تنها ۳۱ درصد آنها مسیر حرکت کشورشان را تایید می کنند. 

۱۳ در صد دیگر نیز نظر خاصی در این باره ندارند.

نگاهی به آمار نظرسنجی رویترز نشان می دهد بیشتر آمریکایی ها نه تنها معتقدند دونالد ترامپ عملکرد مطلوبی به عنوان رئیس جمهوری کشورشان نداشته، بلکه نسبت به مسیری که آمریکا در دوره ریاست جمهوری فعلی این کشور در پیش گرفته نگران هستند و  مسیر حرکت کشورشان را درست نمی دانند.

دونالد ترامپ در فاصله حدود یک سال مانده به دور آتی انتخابات ریاست جمهوری این کشور، با مسئله استیضاح دست به گریبان است و دموکرات ها تصمیم دارند پیش از پایان سال جاری میلادی، جلسه استیضاح را برگزار کنند.

 اروپام **۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =