۹ آذر ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۴
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 83573828
۰ نفر

برچسب‌ها

پاکستانی ها خواستار اخراج سفیر نروژ شدند

اسلام آباد - ایرنا - خشم مردم پاکستان نسبت به شدت یافتن اسلام ستیزی در غرب به ویژه توهین به کتاب آسمانی مسلمانان که در روزهای اخیر در نروژ رخ داد فروکش نکرده و آنان خواستار اخراج فوری سفیر این کشور اروپایی از پاکستان شدند.

هزاران نفر از مردم پاکستان در محکومیت اقدامات موهن اسلام ستیزان غرب علیه مقدسات اسلامی در شهرهای مختلف این کشور تظاهرات کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات که روز جمعه برگزار شد با سردادن شعارهایی اخراج سفیر نروژ از اسلام آباد، و فراخواندن سفیر پاکستان از اسلو و تعلیق روابط دیپلماتیک با این کشور در پاسخ به تشدید توهین به مقدسات اسلامی را خواستار شدند.

فعالان سیاسی و هواداران گروه های مذهبی در شهرهای «لاهور، کراچی، راولپندی، پیشاور» و برخی از شهرهای ایالت بلوچستان خطاب به دولت پاکستان گفتند که کار از صدور بیانیه ها و محکوم کردن ها گذشته و این بار باید واکنش محکمی به جبهه ضداسلام داده شود.

آنان از دولت پاکستان خواستند برای مقابله با اسلام ستیزی و مبارزه با طرح های جعلی افراطیان علیه اسلام و مسلمین تمام تلاش خود را در همه محافل بین المللی به کار گیرد.

حزب مجلس وحدت مسلمین نیز روز گذشته (جمعه) را به عنوان روز «عظمت قرآن» برگزار کرد. علامه «راجا ناصر عباس جعفری» دبیرکل این حزب در پیامی تاکید کرد: حاکمان اسلامی باید در برابر توطئه دشمنان متحد شوند. وقت بیداری ملل اسلامی است تا بتوانیم با صدایی رسا و قاطع جواب اسلام ستیزان را بدهیم.

وزارت امور خارجه پاکستان هفته گذشته با احضار سفیر نروژ در اسلام آباد، اقدام توهین‌آمیز روزهای اخیر یک سازمان غیر اسلامی این کشور به قرآن، کتاب آسمانی مسلمانان را به شدت محکوم کرد.

یک سازمان محلی ضد اسلامی اخیرا با ادعای این که اسلام مذهبی است که در آن خشونت ترویج می شود، به حضرت محمد (ص) پیامبر عظیم الشان اسلام و کتاب آسمانی مسلمانان توهین کرد.

گروه ضد اسلامی SIAN در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی در نروژ تاسیس شده و هدف خود را مقابله با ترویج اسلام عنوان کرده است. این گروه ادعا کرده اسلام قانون اساسی نروژ را نقض می کند و مغایر با ارزش های دموکراتیک و انسانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha