حوزه‌های علمیه خواهران آذربایجان‌غربی در حال ارتقاست

ارومیه– ایرنا– نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: حوزه‌های علمیه خواهران در استان با برنامه‌ریزی مناسب و حل بسیاری از موانع و مشکلات در حال ارتقاست.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز جمعه در دیدار حجت الاسلام جواد اسماعیل‌نیا، مدیرکل ارتباطات و همکاری حوزه علمیه خواهران کشور با ابراز رضایت از وضعیت مطلوب مدارس علوم دینی واحد خواهران در آذربایجان‌غربی گفت: انتظار داریم مسوولان حوزه‌های علمیه خواهران در پیگیری مسائل و مشکلات جدی باشند.

وی به ضرورت برگزاری همایش‌های استانی در حوزه های خواهران تأکید کرد و ادامه داد: برگزاری چنین همایش‌هایی با رویکرد علمی و تذهیبی در کنار تعامل سازنده می تواند در جهت انگیزه‌بخشی و هدفمندی طلاب، اساتید و مدیران مجموعه‌های خواهران مؤثر باشد.

وی بیان کرد: حوزه علمیه خواهران آذربایجان‌غربی از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و امیدواریم با برنامه‌ریزی دقیق‌تر و استفاده بهینه از فارغ‌التحصیلان در مدارس دخترانه و مساجد شاهد ارتباط وثیق طلبه‌های خواهر در سطح استان باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با اعلام آمادگی برای حضور در مدارس علمیه خواهران در شهرستان‌ها برای رفع برخی مشکلات موجود ابراز امیدواری کرد که با برنامه‌ریزی و پیگیری‌های مسوولان و مدیران حوزه‌های علمیه خواهران، مشکلات جزئی موجود حل و اعتبارات لازم تخصیص یابد.

حجت الاسلام والسلمین قریشی با انتقاد از طولانی شدن اقدامات و اجرای تصمیم‌ها و مصوبه‌های حوزه‌های علمیه در قم گفت: انتظار ما از مدیریت حوزه‌های علمیه برادران و خواهران در قم، تسریع در رسیدگی و اجرایی کردن مصوبه در حوزه‌های مختلف است و طولانی شدن روند تخصیص اعتبارها و صدور برخی مجوزها باعث تحمیل هزینه‌های اضافی و عقب‌ماندگی از برخی اقدام‌های زیرساختی در استان می‌شود.

حجت‌الاسلام اسماعیل‌نیا برای بررسی وضعیت حوزه‌های علمیه خواهران به ارومیه سفر  کرده‌است.

در حال حاضر ۱۲ حوزه علمیه خواهران در ۹ شهرستان آذربایجان‌غربی فعال است که از این تعداد چهار واحد در ارومیه فعالیت می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =