جانسون: عاملان حمله تروریستی «لندن بریج» محاکمه می‌شوند

لندن- ایرنا- نخست وزیر انگلیس با اشاره به تحقیقات پلیس درباره حمله تروریستی لندن بریج، تصریح کرد: «آنهایی که در این جنایت دست داشتند، محاکمه خواهند شد.»

«بوریس جانسون» جمعه شب در گفت وگو با خبرنگاران در محل دفتر نخست وزیری، شکل حمله‌ صورت گرفته را آشنا توصیف اما تصریح کرد که این کشور در مقابل چنین رفتارهایی کمر خم نخواهد کرد و هراسی نخواهد داشت.

او همچنین از تلاش نیروهای پلیس و امدادگر تقدیر و با قربانیان این حادثه ابراز همدردی کرد.

پلیس لندن عصر جمعه اعلام کرد: فرد مهاجمی که با سلاح سرد به مردم حمله کرده بود توسط مأموران در محل حادثه کشته شد. «نیل باسو» کمیسر ارشد پلیس لندن که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، این حادثه را تروریستی اعلام و تأیید کرد که تعدادی در این ماجرا زخمی شده‌اند.

نشریه گاردین در گزارشی عنوان کرد که در جریان حمله ضارب، دو نفر کشته و تعدادی زخمی شده‌اند. پس از آن بود که به گفته این نشریه، مأموران پلیس وارد عمل شده و او را به ضرب گلوله به هلاکت رساندند.

گاردین افزود: سایر زخمی‌شدگان به بیمارستان سلطنتی لندن منتقل و حال یکی از آنها بسیار وخیم گزارش شده است.

تاکنون هیچ گروهی مسؤولیت این حادثه را بر عهده نگرفته و گفته می‌شود که ضارب در این عملیات تنها بوده است.

پلیس می‌گوید؛ نیروهای ضد تروریسم مسؤولیت بررسی ابعاد این حادثه را برعهده خواهند داشت و برای اینکه مطمئن شوند تهدید دیگری در جریان نیست، لندن بریج و مناطق اطراف آن را برای مدت قابل توجهی مسدود نگه خواهند داشت. 

برخی رسانه‌ها از احتمال برگزاری نشست اضطراری دولت موسوم به «کبرا» و افزایش سطح هشدار امنیتی در انگلیس خبر می‌دهند.

سطح هشدار امنیتی در انگلیس سه هفته پیش برای نخستین بار در پنج سال گذشته با یک مرحله کاهش به درجه «قابل توجه» رسیده؛ این مرحله بدان معناست که احتمال حمله تروریستی قویاً ممکن است.

«جرمی کوربین» رهبر حزب مخالف دولت حادثه امروز را محکوم و عنوان کرد که به احترام قربانیان، تبلیغات حزبش را امشب تعلیق خواهد کرد.

گفتنی است؛ انتخابات عمومی انگلیس که سومین انتخابات پس از رأی مردم این کشور به خروج از اتحادیه اروپا به شمار می‌رود، قرار است ۱۲ دسامبر ( ۲۱ آذر) برگزار شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =