ایلام در هفته ای که گذشت

ایلام - ایرنا - بیشتر اخبار و رویدادهای استان ایلام در هفته گذشته از تاریخ دوم تا هشتم آذرماه باز هم تحت تاثیر موضوع سهمیه بندی بنزین بود که در بامداد ۲۴ آبان ماه انجام گرفت.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور در این هفته مهمان استان ایلام بود.

اتصال اینترنت بعد از یک هفته، رصد بازار، کاهش مصرف سوخت در استان و دستگیری تعدادی از اوباش دخیل در آشوب های استان در پی سهمیه بندی بنزین از مهمترین رویدادهای خبری هفته گذشته در استان ایلام مرتبط با موضوع سهمیه بندی سوخت بود.

همچنین بازگشایی و انسداد مجدد مرز مهران، گرامیداشت هفته بسیج، برگزاری مسابقات دو صحرانوردی کشور به میزبانی ایلام، عضویت استاندار ایلام در شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت کشور، تقدیر فرمانده نیروی انتظامی کشور از استاندار ایلام، برگزاری رزمایش انتخابات از دیگر وقایع خبری استان ایلام است که در هفته گذشته رخ داد.

استاندار ایلام عضو شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت کشور شد

استاندار ایلام در حکمی از سوی وزیر کشور به عنوان عضو شورای راهبری توسعه مدیریت این وزارتخانه انتخاب شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، در حکمی از سوی عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام با حفظ سمت به عضویت شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت کشور منصوب شد.

مردم تا اطلاع بعدی به مرز مهران مراجعه نکنند

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: مرز مهران با توجه به تحولات و ناآرامی های کشور عراق بسته شده است بنابراین زائران و مسافران تا اطلاع بعدی از مراجعه به این مرز با هدف سفر به عراق خودداری کنند.

محمد نوذری پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از طرف ایران هیچ مشکلی برای تردد جود ندارد اما عراق در وضعیت نابسامانی برای پذیرش زائران قرار دارد.

وی افزود: تا اطلاع بعدی و آرام شدن تنش های موجود درکشور عراق، این کشور آمادگی پذیرش زائران و تامین امنیت آنها را ندارد بنابراین زائران سفر به عراق را تا اطلاع بعدی به تاخیر انداخته و از حضور در مرز مهران خودداری کنند.

این در حالی است که اواسط هفته گذشته باتوجه به آرامش نسبی در عراق مرز مهران بعد از یک ماه انسداد بازگشایی شده بود.

توسعه اینترنت داخلی در دستور کار پدافند غیرعامل است

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: زمینه‌های توسعه و تقویت اینترنت ملی در حال انجام است و یکی از دستور کارهای سازمان پدافند غیرعامل کشور همین موضوع توسعه زیرساخت‌های اینترنت داخلی است.

سردار غلامعلی حیدری روز یکشنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل استان ایلام اظهار داشت: فضای سایبری و شبکه‌های مجازی در کنار فرصت‌ها و مزایایی که دارد تهدید نیز به شمار می‌روند چرا که از طریق این فضای تبادل اطلاعات بر بستر اینترنت و شبکه‌های مجازی، دشمنان در هر فرصتی سعی در تحریک مردم و ایجاد فاصله بین آنها و حاکمیت دارند.

سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی وزارت نفت در ایلام

استاندار ایلام با بیان اینکه این استان در حوزه سرمایه‌گذاری جزو هفت استان برتر کشور است و در چهار ماهه اول سال بیش از ۲۰۰ درصد رشد داشته است، گفت: تنها در یک سال گذشته وزارت نفت بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری کرده است.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی‌دشتکی یکشنبه شب در دیدار مدیر و اعضای حوزه علمیه استان ایلام افزود: همچنین این استان در زمینه اقتصاد مقاومتی با فاصله نسبت به دیگر استان‌های کشور، اول است، اظهار کرد: وضعیت اشتغال نیز در استان بهبود یافته و نرخ بیکاری از  ۱۲.۷ درصد در سال ۹۶ به ۷.۸ درصد کاهش یافته است.

دسترسی به اینترنت خانگی در ایلام فراهم شد

امکان دسترسی به شبکه اینترنت از طریق مودم‌های خانگی پس از وقفه‌ای چند روزه در استان ایلام میسر شد.

در چند روز گذشته اینترنت در این استان دچار اختلال شده بود و کاربران تنها به پیام‌رسان های داخلی دسترسی داشتند.

بعد از حدود یک هفته، جمعه شب گذشته اول آذرماه امکان اتصال به شبکه اینترنت از طریق مودم‌های ای.دی.اس.ال در استان ایلام به همراه استان‌های خراسان شمالی، جنوبی، گلستان، سمنان، یزد، همدان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل و زنجان فراهم شد.

اینترنت همراه در ایلام قابل دسترس شد

اینترنت همراه تمامی اپراتورهای تلفن همراه از عصر امروز یکشنبه سوم آذرماه به تدریج در دسترس مشترکان استان ایلام در مناطق مختلف قرار گرفت.

اینترنت همه اپراتورهای تلفن همراه در استان ایلام بعد از حدود یک هفته که دچار اختلال و قطعی شده بود عصر امروز با پایداری سرعت متصل شد.

عصر امروز ابتدا اینترنت مشترکان اپراتور ایرانسل وصل شد و سپس دارندگان سیم کارت های همراه اول و رایتل به مدار اینترنت بازگشتند.

تقدیر فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی از استاندار ایلام                                                                                                                                          

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با ارسال پیامی از استاندار ایلام به دلیل مدیریت مطلوب اربعین امسال تقدیر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در پیامی از زحمات قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام و مجموعه دست اندرکاران در برگزاری مراسم باشکوه اربعین ۹۸ تقدیر و تشکر کرد.

بدخواهان با تخریب عملکرد دولت ثبات نظام را نشانه گرفته اند

استاندار ایلام با بیان اینکه بزرگنمایی اغراق آمیز مشکلات و نواقص با نیت تخریب دولت با هدف ایجاد بی اعتمادی و یاس مردم نسبت به مسوولان و انقلاب انجام می گیرد، گفت: بدخواهان با تخریب عملکرد دولت، ثبات نظام و انسجام ملی را نشانه گرفته اند.

قاسم سلیمانی دشتکی روز یکشنبه در نشست شورای پدافند غیرعامل استان ایلام اظهار داشت: زیر سوال بردن و تخریب یا کوچکنمایی خدمات دولت در واقع نوعی آسیب زدن به نظام و دستگاه های اجرایی است و باید به جای تخریب مغرضانه، نقاط قوت را تقویت و نقطه ضعف ها و ایرادها را تبدیل به احسن کنیم.

وی با بیان اینکه نباید زیاده خواهی و سوء استفاده عده اندکی به کل نظام نسبت داده شود، اضافه کرد: باید با مفسدان به شدت و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد شود تا به اعتماد مردم نسبت به مسوولان و کارگزارن نظام خدشه ای وارد نشود و البته باید اقدام ها و فعالیت های انجام گرفته توسط دولت و نظام نیز با صراحت و بر اساس واقعیت برای مردم بازگو شود.

هفت نفر از عاملان اغتشاش در چرداول دستگیر شدند

فرمانده نیروی انتظامی استان ایلام گفت: هفت نفر از عاملان اصلی اغتشاش‌های اخیر که بدلیل سهمیه‌بندی بنزین صورت گرفت در شهرستان چرداول دستگیر شدند.

بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس ایلام، سردار نورعلی یاری روز سه‌شنبه اظهار داشت: عده‌ای فرصت‌طلب با سوء استفاده از اعتراضات اخیر نسبت به سهمیه‌بندی بنزین، اقدام به تحریک افکار عمومی کرده و با تجمع و سردادن شعارهای هنجارشکنانه سعی در ایجاد اختلال در شهرستان چرداول کردند.

دستگیری ۲ نفر از عاملان اغتشاش در فضای مجازی ایلام

جانشین انتظامی استان ایلام گفت: ۲ نفر از عاملان و محرکان ترغیب مردم به اغتشاش در فضای مجازی این استان با اشراف اطلاعاتی و رصد شبانه‌روزی ماموران پلیس امنیت عمومی انتظامی استان شناسایی و دستگیر شدند.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس، سرهنگ شهاب عزیززاده اظهار داشت: پس از تصویب طرح سهمیه‌بندی بنزین توسط سران قوا، افرادی با استفاده از فضای مجازی سعی داشتند اعتراض‌های قانونی را منحرف و با انتشار پست‌های تحریک‌آمیز مردم را به اغتشاش ترغیب کنند.

وی یادآور شد: این افراد با انتشار فراخوان در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، مبنی بر شرکت در تجمع و خاموش کردن خودروها در خیابان سعی در ایجاد بلوا و به انحراف کشاندن تجمع‌های قانونی مردم داشتند که با هوشیاری پلیس شناسایی شدند.

پیام فرمانده کل سپاه پاسداران به مناسبت سالروز شهادت یادگار امیدی

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی سی و چهارمین سالروز شهادت سردار شهید حاج یادگار امیدی از شهدای شاخص استان ایلام را تسلیت گفت.

امام جمعه ایلام: مجلس قویترین قدرت قانونگذاری کشور است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی قویترین قدرت قانونگذاری کشور است، گفت: مجلس ریل گذار راهبردی قوانین در نظام است و باید افراد شایسته وارد مجلس شوند.

حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار در جمع نمازگزاران ایلامی اظهار داشت: مردم باید با انتخاب افراد شایسته و کارآمد مجلس قوی تشکیل دهند و افراد توانمند نیز که توان حضور در مجلس را دارند با سلایق مختلف خود را در معرض انتخاب مردم قرار دهند.

استاندار ایلام: افزایش رویش های انقلابی از اهداف بسیج است

استاندار ایلام گفت: هدف غایی بسیج مردمی کاهش ریزش ها و افزایش رویش ها در مبانی انقلاب و مردمی بودن این تفکر است.

قاسم سلیمانی دشتکی روز سه شنبه در اجتماع بزرگ بسیجیان ایلام اظهار داشت: بسیج دارای ساختار منحصربفردی است که در قالب آن امام راحل مردم را به امت واحده و ملت یکپارچه تبدیل کرد و با جذب عامه مردم و مسوولان ریزش های انقلاب را کاهش و رویش ها و گرایش به نظام را افزایش داد.

 استاندار ایلام با اشاره به این که امروز بیشتر عامه مردم بسیجی و تابع نظام و ولایت هستند، تاکید کرد: در موضوع ریزش و رویش ها مصداق و معیار نباید نگاه فردی محور باشد بلکه مصداق باید سیل عظیم و خروشان جمعیت در حماسه های انقلاب باشد.

رزمایش سنجش سیستم‌های ثبت نام انتخابات در ایلام برگزار شد

رزمایش سراسری سنجش سیستم های ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی امروز پنجشنبه هفتم آذرماه همزمان با سراسر کشور در استان ایلام برگزار شد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام در این زمینه گفت: این رزمایش با هدف آماده سازی و تمرین کاربران و همچنین سنجش همه فرآیندهای سامانه جامع انتخابات مجلس شورای اسلامی و زیرساخت های سیستماتیک موجود انجام گرفت.

محمد نوذری افزود: این رزمایش در استان ایلام با موفقیت و بدون هبچگونه مشکل خاصی به پایان رسید و استان ایلام برای برگزاری ثبت نام از داوطلبان مجلس و سایر بخش های مرتبط با انتخابات پیش رو آمادگی کامل را دارد.

۴۰۰ هزار نفر در ایلام واجد شرایط رای دادن هستند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام گفت: بیش از ۴۰۰ هزار نفر از مردم این استان واجد شرایط رای دادن در انتخابات اسفند سال جاری هستند.

محمد نوذری روز شنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانداران سابق و جدید شهرستان چرداول افزود: شعار ستاد انتخابات کشور در این دوره گام دوم انقلاب، بی‌طرفی، قانون‌مداری و انسجام ملی است و همه ارکان برگزار کننده انتخابات یازدهیمن دوره مجلس شورای اسلامی در استان ایلام با همدلی در کنار هم خواهند بود و زمینه را برای برای  برگزاری یک انتخابات مهم با مشارکت بالای مردم فراهم خواهند کرد.

وی با بیان اینکه تمام فرمانداران شهرستان‌های استان باید با رعایت و التزام به شعار این دوره از انتخابات و تاکید بر اصل بی‌طرفی مقدمات و تمهیدات حضور باشکوه مردم را در این عرصه مهم فراهم کنند، تاکید کرد: به طور قطع مردم استان ایلام همچون ادوار گذشته با مشارکت چشمگیر در انتخابات خط بطلانی بر تمام دسیسه‌ها و نقشه‌های پلید دشمنان خواهند کشید.

مصرف بنزین در ایلام ۱۷.۲ درصد کاهش یافت

مدیرعامل شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه ایلام گفت: حجم مصرف بنزین این استان همزمان با اصلاح قیمت ۱۷.۲ درصد کاهش یافته است.

علی اصغر چاغروندی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان کاهش مصرف بنزین با تداوم طرح سهمیه بندی در بلند مدت افزایش خواهد یافت.

به گفته وی طی این مدت استقبال از مراکز عرضه گاز سی.ان.جی نیز افزایش یافته است.

کمک معیشت مرزی به خانوارهای مرزنشین ایلام پرداخت شد

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی ایلام گفت: کمک معیشت مرزی به چهار هزار و ۴۷۵ خانوار مناطق مرزی این استان پرداخت شد.

علی اصغر چاغروندی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای تبصره ماده ۲ صادرات سوخت، سهمیه مرزنشینان به میزان هفت میلیون و ۱۶۰ هزار ریال به هر خانوار پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: حدود سه هزار خانوار دیگر نیز در حال ساماندهی هستند که پس از افتتاح حساب به آنها پرداخت می شود.

وی یادآور شد: در این طرح خانوارهای شعاع ۲۰ کیلومتری مرز سه شهرستان مهران، دهلران و ایلام مشمول پرداخت این اعتبار هستند.

 ۱۲۰ قلم کالای پرمصرف روزانه در بازار رصد می‎شود

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام گفت: ۱۲۰ قلم کالای پرمصرف و اساسی پس از افزایش قیمت بنزین روزانه در سطح بازار مورد رصد بازرسان قرار می گیرد.

یاراله نصیری روز دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت: نشست های ستاد تنظیم بازار استان بصورت روزانه برگزار و بحث های کارشناسی با حضور اتحادیه های مرتبط به منظور رصد و کنترل  وضعیت بازار صورت می گیرد.

وی به افزایش آمار ۱۰ برابری جلسات تنظیم بازار از ابتدای موضوع سهمیه بندی بنزین اشاره و تاکید کرد: با اصلاح رفتارهای اشتباه اقتصادی بویژه در زمینه حمل و نقل کالا می توان نوسانات ناشی از جو روانی را کنترل کرد.

پروانه ساخت یک هزار و ۶۰۸ واحد سیل‌زده در ایلام صادر شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: بر اساس گزارش ارائه شده توسط کارشناسان این اداره کل تاکنون پروانه ساخت برای یک هزار و ۶۰۸ واحد خسارت دیده از سیل اوایل امسال در استان صادر شده است.

حبیب الله محبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وضعیت ساخت واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده استان اظهار داشت: تاکنون بیش از ۱۱ هزار و ۵۳ پرونده از مجموع واحدهای احداثی، تعمیری و معیشتی سیل‌زده به بانک‌های عامل استان ایلام جهت دریافت تسهیلات ارجاع داده شده است.

ایلام قهرمان مسابقه های دو صحرانوردی کشور شد

رئیس هیات دو و میدانی استان ایلام گفت: مسابقه‌های دو صحرانوردی قهرمانی کشور در بخش مردان امروز جمعه هشتم آذرماه با قهرمانی تیم ایلام در بخش تیمی به پایان رسید.

عباس فتحی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استان فارس مقام دوم و استان خراسان رضوی نیز مقام سوم در بخش تیمی را کسب کردند.

وی افزود: همچنین در بخش انفرادی نیز همایون همتی از کرمانشاه مقام اول، محمد جواد صیادی از فارس مقام دوم و  امیر آذریان از ایلام مقام سوم این رقابت ها را در بخش مردان کسب کردند.

تهران قهرمان مسابقه های دو صحرانوردی ایلام شد

رئیس هیات دو و میدانی استان ایلام گفت: مسابقه‌های دو صحرانوردی قهرمانی کشور در بخش زنان امروز پنجشنبه هفتم آذرماه با قهرمانی تیم تهران در بخش تیمی و انفرادی به پایان رسید.

عباس فتحی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استان خراسان رضوی مقام دوم و استان اصفهان نیز مقام سوم در بخش تیمی را کسب کردند.

وی افزود: همچنین در بخش انفرادی نیز پریسا عرب تهران از استان تهران مقام اول، سمیرا خداترس از خراسان رضوی مقام دوم و بهاره جهان تیغ مقام سوم این رقابت ها را در بخش زنان کسب کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =