۱۰۰ هکتار جنگل در مریوان با بذر بلوط و بادام غنی شد

سنندج - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: ۱۰۰ هکتار از جنگل های بخش خاومیرآباد این شهرستان با بذر درختان بلوط و بادام غنی سازی و تقویت شد.

شاهرخ محمودی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای اجرای برنامه پنج ساله مدیریت بوم سازگان زاگرس عملیات احیا، تقویت و غنی سازی جنگل های شهرستان با  بذرهای بلوط و بادام با موفقیت انجام شد.

وی افزود: در سطح ۱۰۰ هکتار از اراضی جنگلی با تاج پوشش پنج تا ۲۵ درصدی با هدف حفظ وضع موجود و حفظ ذخایر جنگلی و پوشش گیاهی در جنگل روستاهای بخش خاومیرآباد این کار مهم به اتمام رسید.

محمودی یادآور شد: اداره منابع طبیعی برای جلوگیری از تخریب و احیای جنگل های شهرستان  تلاش کرده و طرح های مدیریت بوم سازگان زاگرس باعث پایداری حیات طبیعت و زندگی مردم محلی خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: ذخیره گاه های جنگلی شهرستان قابل واگذاری و تغیر کاربری نیست و باید ضمن حفاظت و صیانت از آن، با اجرای اصول فنی مناسب توسعه یابد.

طرح بوم سازگان زاگرس با مشارکت ۱۱ استان زاگرس نشین برای مقابله با خشکسالی، آفات و بیماری‌های حوزه زاگرس اجرا می‌شود.

برنامه پنج ساله مدیریت بوم سازگان زاگرس از اولویت های مهم سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور است که در این راستا ۵۰ درصد از ظرفیت اجرایی استان کردستان به شهرستان مریوان اختصاص یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =