۸ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 990
کد خبر: 83573268
۰ نفر

برچسب‌ها

محورهای خطبه‌های نماز جمعه شهرهای استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- امامان جمعه شهرهای استان بوشهر در خطبه‌های نماز این هفته بر اهمیت انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، آمادگی بسیج برای دفاع از نظام اسلامی، بی اثر بودن تلاش های دشمن برای جدایی میان مردم دو کشور ایران و عراق و تلاش مسئولان برای جلوگیری از گرانی در بازار تاکید کردند.

بوشهر

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: تمامی‎ ظرفیت کشور از جمله بسیج برای تبدیل تهدیدهای دشمنان به فرصت بکارگیری شود.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‎های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: در عرصه تهدیدهای امنیتی بسیج باید این مهم را با تدبیر به اقتدار نظام  تبدیل کند و در حوزه‎های نرم و سخت حضور داشته و همواره در میدان نقش آفرین باشد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با تقدیر از مسئولان استان بوشهر برای تلاش در حوزه تامین مسکن مددجویان گفت: با همت مسئولان این استان از جمله استانداری، کمیته امداد و سپاه پیش از این یکهزار و ۲۰۰ واحد مسکونی برای مردم غیر برخوردار در روستاها احداث شد.

صفایی بوشهری افزود: بتازگی نیز ۵۰۰ واحد دیگر به مردم نیازمند تحویل شده‌است و ۵۰۰ واحد دیگر نیز تا پایان سال افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: برای سال آینده نیز قرارداد احداث یکهزار واحد مسکونی منعقد شده‌است که این اقدام بسیار بزرگی است و مردم باید بدانند که به آنها چنین خدمت ارزشمندی شده‌است.

صفایی بوشهری، حمله  مزدوران آمریکا و صهیونیزم بین‌الملل و گروهک‌های تروریستی به کنسولگری ایران در نجف اشرف که باعث تخریب و آسیب به برخی از فضای این کنسولگری شد را محکوم کرد.

وی گفت: این نشان می‎دهد دشمنان وقتی نتوانستند در ایران کاری بکنند رفتند در عراق چنین اقدامی انجام دادند تا بین این کشور و ایران جدایی بیاندازند.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: ایران و عراق ۲ ملت برادر، هم دین، هم مذهب، همسایه که سابقه تاریخی برادری و روابط بسیار وسیعی دارند  و دشمنان بدانند قادر به جدایی انداختن بین مردم ایران و عراق نیستند زیرا صدام رئیس رژیم بعث عراق نیز برای تحقق این مهم موفق نشد.

وی در ارتباط سهمیه‌بندی بنزین گفت: این موضوع شرایط خاصی در اقتصاد ایجاد می‎کند و گرانی‌ها را تشدید می‌کند که در این ارتباط می‎طلبد مسئولان برای کاهش گرانی و نرخ تورم به طور ویژه نظارت داشته باشند و همه افرادی نیز که در حوزه تجارت هستند دست به دست هم دهند تا گرانی بیش از این صورت نگیرد.

امام جمعه بوشهر گفت: براساس گزارش‌ها برخی اقلام و خدمات گرانی کاذب پیدا کرده‌است که این مهم باید در سایه نظارت بیشتر مراقبت شود.

صفایی بوشهری افزود: بسته‎های حمایتی نیز باید بیش از این باشد ولی همین میزان موجود نیز باید بموقع پرداخت شود.

برازجان

امام جمعه برازجان در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با بیان دستاوردهای بسیج گفت: بسیج در همه میدان‌های دفاع سخت، نیمه سخت و نرم آماده به کار باشد.

حجت الاسلام حسن مصلح  بر حضور فعال بسیج در همه عرصه ها، ارتباط تنگاتنگ با مساجد و اطلاع رسانی خدمات بسیج تاکید کرد.
وی به ۱۰ آذر سالروز شهادت شهید مدرس، روز مجلس و آغاز ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس یازدهم  اشاره کرد و ادامه داد: از ویژگی‌های  یک نماینده خوب در این دوره دین شناسی، آزادگی، استقلال شخصیت، استعمارستیزی، دشمن شناسی، ساده زیستی و مردم‌داری است.
مصلح افزود: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی جشن چهل سالگی انتخابات مجلس و اولین انتخابات در گام دوم انقلاب اسلامی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
وی با اشاره به بیانات رهبرانقلاب در مورد ناآرامی‌های اخیر گفت : این غائله یک توطئه بزرگ و پیچیده با هزینه هنگفت استکبار جهانی و صهیونیسم جهانی بود.
مصلح افزود: ملت بزرگ ایران با حضور حماسه آفرین خود در یک هفته اخیر این توطئه را نابود کرد و از  مردم سپاسگزاریم.

گناوه

امام جمعه گناوه گفت: مردم ایران همواره دلسوز و دین خود را به نظام و انقلاب از جمله در حوادث اخیر، ادا کرده‌اند و انتظار دارند که مشکلات گریبانگیر آنان از جمله اقتصادی و گرانی برطرف و به آنان کمک شود.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر گناوه افزود: مردم در عین حالی که در حوادث اخیر صف خود را از اغتشاش‌گران جدا و همه توطئه‌های دشمنان را خنثی کردند اما از بار  فشارهایی که بر آنان وجود دارد گله‌مند هستند. 

وی اظهار داشت: باتوجه به تحریم‌های ظالمانه و راه‌اندازی جنگ اقتصادی دشمنان  هیچکس بحثی در ارتباط با اصلاح قیمت بنزین ندارد اما باید مردم از جمله اقشار ضعیف و کم درآمد دچار مشکل اقتصادی نشوند و تنها از مسئولان انتظار دارند که با راهبرد و راهکارهای مناسب به آنان کمک تا نگران آینده خود نشوند.

رکنی حسینی افزود: مردم حق اعتراض دارند که از راه قانونی مطالبه‌های خود را  مطرح کنند و درقبال آن  مسئولان باید پاسخگوی آنان باشند.

وی با بیان اینکه دولت چاره‌ای جز سهمیه بندی بنزین در برهه کنونی نداشت، گفت: نظارت کلی رهبری بر مسئولان و دولت‌ها طبق قانون اساسی  کشور صورت می‌گیرد و  حمایت ایشان  از مصوبه سران یه قوه به گونه‌ای است که در نحوه اجرا و  تعیین جزئیات آن دخیل نیست.

امام جمعه گناوه به دیدار بسیجیان با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: سخنان رهبری در این دیدار سرشار از نکته‌های راهبردی، دقیق و راهکار و راهگشا بود.

وی بیان کرد: رهبری در این دیدار نکات مهم و توصیه هفت گانه برای بسیجیان بیان کردند  که آماده بودن آنان در همه میادین و مقابله با  حوادث گوناگون با راهبرد و تاکتیک از مهمترین آن بود.

رکنی حسینی ادامه داد: حضور مقتدرانه و با بصیرت  مردم در راهپیمایی اخیر در همه استان‌ها و شهرهای کشور حرکتی بسیار زیبا و باشکوه بود که دشمنان را مایوس و ناکام کردند.

امام جمعه گناوه گفت: دشمن در جریان حوادث اخیر دنبال موج سواری و ناامن کردن کشور بود که با درایت و رهمنودهای رهبری و حضور پرشور مردم در راهیپمایی امیدهای آنان برباد رفت.

وی با بیان اینکه دشمن دست از توطئه و شیطنت علیه نظام و  ملت ایران برنخواهد داشت، افزود: باید با وحدت و همدلی و هوشیاری بیشتر و تلاش مسئولان در حل مشکلات مردم اجازه ندهیم دشمنان به اهداف شوم خود نایل شوند.

کنگان

امام جمعه کنگان گفت: دولت و دیگر دستگاه‌ها مشکلات معیشتی مردم را با اتخاذ تدابیر مناسب و کاربردی برطرف کنند.

حجت الاسلام محمود محمودی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تقدیر از حمایت ملت ایران از نظام و رهبری بیان کرد: دولت، مجلس و دیگر دستگاه‌های مسئول با اتخاذ تدبیر مناسب زمینه حل مشکلات معیشتی مردم در شرایط دشوار اقتصادی را فراهم کنند.

وی با تشکر از حضور مردم شهرستان کنگان در راهپیمایی میثاق با رهبری و محکوم کردن فتنه آشوبگران و نمایش شکوه پایداری نظام بیان کرد: مردم به رغم همه مشکلات و تنگناهای اقتصادی بار دیگر به حمایت از نظام برخاسته و مشتی به دهان استکبار جهانی زدند.

محمودی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله مدرس به موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی در پایان سال جاری اشاره کرد و گفت: انتخابات علم نظام دینی و برگزاری ده‌ها انتخابات مردمی با مشارکت بالا در چهار دهه گذشته نشان از دموکراسی واقعی در جمهوری اسلامی ایران است.

امام جمعه کنگان بیان کرد: هیات های اجرایی، مراجع چهارگانه تایید صلاحیت، هیات‌های نظارت و شورای نگهبان با قدرت و قوت و بدون ملاحظه جناحی و گروهی وظیفه مقدس خود را انجام دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha