۸ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۲
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 83573241
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هوای تهران ناسالم است

تهران-ایرنا- کیفیت هوای پایتخت امروز جمعه با قرار گرفتن روی شاخص لحظه‌ای ۱۴۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس از جمله بیماران قلبی و تنفسی، کودکان و زنان باردار قرار گرفت.

به گزارش روز جمعه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، متوسط میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت۱۱ امروز با افزایش ۷ واحدی از شاخص ۱۵۱ بر روی شاخص ۱۵۸ قرار گرفت.

در همین مدت، شاخص غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۸۵ به ۹۴ افزایش و منواکسید کربن نیز از ۲۳ به ۱۹ کاهش داشته است.

ایستگاه‌های پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۱۸۳، شاد آباد منطقه ۱۸ با شاخص ۱۷۴ و شریف(منطقه ۲) نیز باشاخص ۱۷۳ در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران داشته اند.

همچنین ایستگاه هایمسعودیه (منطقه ۱۵) با شاخص ۱۱۴، گلبرگ منطقه هشت با شاخص ۱۲۹ و اقدسیه(منطقه یک) و پونک(منطقه ۵) مشترکا با شاخص ۱۲۲  در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۱ امروز به ترتیب کمترین آلایندگی را در سطح مناطق تهران نشان می دهد.

به گزارش ایرنا، در چند روز اخیر شاخص آلودگی در شهر تهران در شرایط ناسالم قرار گرفت و این امر موجب شده تا عصر امروز(جمعه) کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران برگزار و در مورد تعطیلی مدارس و ارگان ها تصمیم گیری شود.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =