انصار الله: جنگ واقعی با متجاوزان هنوز آغاز نشد

تهران-ایرنا- "محمد ناصر العاطفی" وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن پنجشنبه شب در پیامی به ائتلاف متجاوز سعودی گفت: جنگ واقعی میان ما و شما هنوز شروع نشده است.

العاطفی در گفت وگو با خبرگزاری"سبا" افزود:اینک ابتکار عمل وسلاح‌های راهبردی بازدارنده و حاکمیت بر یمن در دست انصارالله قرار دارد.

وی که در آستانه روز استقلال یمن (۳۰ نوامبر) خطاب به ائتلاف سعودی گفت که بار دیگر طرح صلح "مهدی المشاط" رئیس شورای عالی سیاسی یمن و نیز توصیه "عبدالملک الحوثی" رهبر انصارالله را به ائتلاف متجاوز سعودی متذکر شد.

وی در پیام دوم خود به برخی از کشورهای جهان از جمله اعضای ائتلاف عربی و نیز رژیم صهیونیستی اظهار کرد: امنیت ملی جهانی، بویژه امنیت اقتصادی در گرو امنیت و ثبات پایدار یمن است.

العاطفی افزود:اگر حملات ائتلاف در سایه سکوت مجامع جهانی علیه مردم و کشور یمن ادامه یابد، منافع ملی کشورهای جهان از جمله منافع اقتصادی آنان بیش از آن چیزی آسیب خواهد دید که برخی متصور هستند.

المشاط رییس شورای عالی سیاسی یمن ۲۹ شهریور گفته بود، نیروهای این کشور حملات پهپادی و موشکی به عربستان را متوقف می‌کنند، اما جنگنده‌های عربستان همچنان به بمباران مناطق مختلف یمن ادامه می‌دهند.

"مارتین گریفیث" نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن از ابتکار عمل المشاط استقبال کرد ، اما عربستان بصورت روشن و شفاف به این طرح هیچ واکنشی نشان نداده و ائتلاف تحت امر همچنان در نوبت‌های مختلف یمن را زیر بمباران قرار می دهد.

سرتیپ "یحیی سریع" سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد: نظامیان ائتلاف از آغاز توافق صلح سوئد، در دسامبر ۲۰۱۸ (آذرماه ۹۷) تاکنون بیش از ۳۰ هزار و۸۴۴ بار آن را نقض کرده‌اند که از این میان یکهزار و۳۳۶ مورد مربوط به نقض جنگنده‌های ائتلاف است.

حملات ائتلاف عربی در حالی صورت می گیرد که برخلاف پیش بینی ها و تحلیل های نظامی آنان،  با مقاومت سنگین و دور از انتظار نیروهای مردمی مواجه شده و خسارت و تلفات سنگینی به تجهیزات و نیروهای نظامی ائتلاف وارد کرده اند و این مقاومت، ائتلاف عربی را با شکاف روبه رو کرده و برخی متحدان اصلی ریاض را واداشته تا نیروهای خود را از یمن خارج کنند و یا کاهش دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =