اولویت قم ایجاد فضای امن و سالم در انتخابات است

قم - ایرنا - استاندار قم ،‌اولویت استان را ایجاد فضای امن و سالم در انتخابات عنوان کرد و گفت: مسئولان مکلف به اجرای دقیق وظایف قانونی خود در انتخابات هستند و باید از هرگونه جانبداری در راستای برگزاری انتخابات پرشور ، سالم و باشکوه اجتناب ورزند.

به گزارش پنجشنبه شب روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست در جلسه ستاد انتخابات استان در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم، با بیان ابعاد بین المللی انتخابات و اهمیت مشارکت حداکثری ، اظهار کرد: تعامل و هماهنگی همه بخش ها و مجریان برگزاری انتخابات از ضروریات اجرای انتخابات است .

وی به تکالیف قانونی هیات های اجرایی، نظارت و بازرسی انتخابات در استان ها اشاره کرد و افزود: حضور افراد متدین، باتجربه و متعهد در این هیات ها نوید برگزاری سالم و قانونمند انتخابات را می دهد.

استاندار قم با بیان اینکه خوشبختانه همگرایی و هماهنگی لازم بین اعضای برگزاری انتخابات و هیات های نظارت و بازرسی بخوبی شکل گرفته است، افزود: از الزام های برگزاری انتخاباتی قانونمند و سالم اجرای دقیق قانون برگزاری انتخابات در مراحل مختلف دانست .

وی به بروز بحران های مختلف در طول سالهای گذشته در کشور اشاره و ابراز کرد: دشمنان نظام در هر زمان مترصد فرصتی هستند تا با ضربه به نظام و کشور به اهداف شوم خود دست یابند که خوشبختانه با عمل به منویات مقام معظم رهبری توجه به اصل قانون اساسی و نیز تعامل همه جانبه از تمام این بحران ها با اقتدار عبور کرده ایم.

استاندار قم جایگاه بین المللی قم و لزوم برگزاری انتخابات در طراز جایگاه ویژه قم را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در انتخابات سال جاری با توجه به حضور بزرگان و علما و مراجع معظم در قم، و تعامل ارکان قوای سه گانه در استان و نیز نقش نیروهای مردمی، در خاستگاه انقلاب اسلامی صحنه های پر شور انتخابات را نمایش می دهیم.

وی همچنین با تاکید بر تکلیف مسولان استان در برقراری امنیت و سلامت در انتخابات، بیان داشت: در چنین شرایطی، زمینه رقابت سالم و انتخاب آگاهانه و با اطمینان مردم باید فراهم شود که نتیجه آن حضور حداکثری مردم و بازتاب اقتدار ملی را در پی خواهد داشت.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲ اسفندماه ۹۸ در سراسر کشور برگزار می‌شود ضمن اینکه همزمان با این انتخابات در استان های تهران،‌خراسان رضوی، خراسان شمالی، فارس و قم اولین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری ترتیب خواهد یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =