افزایش ۴۰ درصدی بازرسی در بازارها

ساری - ایرنا - معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سارمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: در یازده روز اخیر و پس از اصلاح قیمت بنزین بازرسی در سطح بازار کشور ۴۰ درصد افزایش داشته است.

عباس تابش شامگاه پنجشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که با حضور وزیر صنعت ، معدن تجارت در مرکز استان مازندران برگزار شد، گفت: آنچه در روزهای اخیر شاهد آن بودیم پیش قدمی همه نهاد ها و کسبه و تولیدکنندگان برای مدیریت بازار و جلوگیری از ایجاد تنش در بازا رکشور است . 

وی با اشاره به اینکه مدیریت و کنترل بازار بدون حضور خود اصناف امکان پذیر نبود، افزود: همراهی بخش خصوصی با دولت قابل دفاع است و نتیجه آن ثبات در بازار است. 

مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان کنترل و تنظیم بازار استان مازندران را الگویی برای دیگر نقاط کشور عنوان کردو افزود: بنا بر آمار بازرسی محیط کسب و کار استان مازندران در یازده روز اخیر بیش از ۱۲۰ درصد افزایش داشت. 

تابش شرایط بازار مازندران را بسیار خوشحال کننده عنوان کرد و افزود: این مسئله نتیجه ورود به موقع استاندار و شناخت مناسب ایشان از شرایط استان و همچنین دستورات به موثع و قاتع در تنظیم بازار بود. 

وی ادامه داد: در این مدت استاندار مازندران چهار دستورالعمل به دستتگاه های زیر مجموعه و نظارتی ابلاغ کرد که تاثیر مثبتی برای ثبات در شرایط بازار داشت. 

مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف کنندگان گفت: دستورالعمل استاندار مازندران شامل تشکیل قرار گاه نظارت بر بازار با همکاری در استان ، همکاری شهرداری ها برای کنترل قیمت در بازار، تامین نیروی مورد نیاز برای بازرسی بازار ، تامین خودرو به اندارزه لازم جهت گشت زنی بود که لازم است در تمامی استانها شکل بگیرد . 

تابش همراهی و همکاری مردم مازندران در مدیریت بازار استان را بسیار ستودنی توصیف کرد و گفت: گزارش‌های مردمی استان در یازده روز گذشته نسبت به مدت مشابه قبل بیش از ۴۰۰ درصد رشد داشته است. 

وی با بیان اینکه تا کنون دستورات استاندار مازندران در مدیریت و کنترل بازار بسیار کارساز بوده است، خواستار ادامه این روند شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =