رویترز: عربستان گروهی از زندانیان یمنی را آزاد کرد

تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه نوشت: عربستان در راستای تلاش برای پایان دادن به جنگ پنج ساله یمن، گروهی از زندانیان انصارالله را آزاد کرد.

رویترز به نقل از منابع خود نوشت: گروهی از زندانیان انصارالله توسط عربستان آزاد شده‌اند و روز پنجشنبه آنان بعد از آزادی وارد شهر صنعا پایتخت یمن شدند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ که مسئولیت انتقال زندانیان را از عربستان سعودی به یمن بر عهده داشت، اعلام کرد: ۱۲۸ نفر زندانیان یمنی در حال بازگشت به کشور هستند.

ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان روز سه شنبه اعلام کرد که قصد دارد ۲۰۰ تن از زندانیان را آزاد کند.

کمیته بین المللی صلیب سرخ همچنین گفته که آزادی زندانیان به عنوان یک قدم مثبت و امیدوار کننده برای آزادی زندانیان بیشتر است.

کمیته بین المللی صلیب سرخ در بیانیهای افزود : در انتقال زندانیان به عنوان واسطه ای بی طرف عمل کرده و در هیچ یک از مذاکرات پیش از آزادی دخالت نداشته است.

به گزارش رویترز، ریاض از اواخر ماه سپتامبر (مهرماه) پس از آن که امارات متحده عربی شریک اصلی ائتلاف نیروهای خود را به عقب راند، مذاکرات غیر رسمی با حوثی ها را آغاز کرده است.

سازمان ملل متحد در تلاش است تا مذاکرات سیاسی را برای پایان دادن به جنگ یمن که باعث کشته شدن ده ها هزار نفر و قحطی و گرسنگی  میلیون ها نفر شده است، دوباره آغاز کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =