تداوم بارش های پراکنده تا پایان هفته جاری در استان قزوین

قزوین-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: آسمان استان تا پایان هفته جاری دارای جوی ناپایدار بوده و شاهد تداوم بارش های پراکنده خواهیم بود.

مریم بهروزی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس آخرین تصاویر ماهواره ای و اطلاعات مربوط به نقشه های پیش بینی، موج ناپایداری که از روز پنجشنبه وارد منطقه شده ،افزایش ابر و در پاره‌ای مناطق باراش باران  و در ارتفاعات بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می‌شود.
وی اظهار داشت: براساس آخرین اطلاعات مربوط اداره کل هواشناسی برای استان قزوین در روز جمعه و شنبه آینده ، آسمانی صاف تا کمی ابری ، گاهی ورزش باد و در ارتفاعات بارش پراکنده پیش بینی کرده است.
بهروزی افزود : از اواسط روز دوشنبه تا پایان روز سه شنبه هفته بعد رفته رفته جریانات ورودی استان به سمت شمال تغییر کرده و تا حدود بسیار کمی دمای هوای قزوین کاهش می‌یابد.
این کارشناس هواشناسی با اشاره به کمینه و بیشینه دمای هوای استان قزوین در ۲۴ ساعت گذشته، گفت: شهر رازمیان در منطقه الموت با ۱۸ درجه و قزوین، تاکستان و سیردان با دمای ۱۰ درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان قزوین در این مدت بوده اند.
وضعیت جوی استان قزوین را ۱۰ ایستگاه سینوپتیک اصلی و تکمیلی، سه ایستگاه اقلیم شناسی، ۳۳ ایستگاه باران سنجی مکانیکی و سه ایستگاه خودکار جاده ای ثبت و گزارش می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =