تاکید دستگاه قضا بر ارتباط با مردم است

کرمان - ایرنا - رییس‌کل دادگستری استان کرمان گفت: ریاست قوه قضاییه روی سه شاخصه مردمی بودن، انقلابی بودن و مقابله با فساد تاکید دارد و تاکید دادگستری این استان نیز بر ارتباط دوسویه دستگاه قضا با مردم است.

یدالله موحد شامگاه پنجشنبه در جمع نمازگزاران و مردم کرمان در محل مسجد امام حسین(ع) این شهر افزود: مدیریت تحول در قوه قضاییه بدون مشارکت آحاد مردم و نخبگان جامعه دست یافتنی نیست لذا ارتباط گیری با مردم و نخبگان را لازم و مشارکت مردم را در راستای پیشبرد اهداف قوه قضاییه ضروری می‌دانیم.

وی اظهار داشت: تمامی ظرفیت‌های دستگاه قضایی برای خدمت به مردم و حل و فصل مشکلات آنان است لذا این ظرفیت‌ها باید به صورت فعال به کار گرفته شود.

رییس‌کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه بدون شک مساجد بهترین پایگاه برای ایجاد و برقراری ارتباط مردمی به شمار می‌روند افزود: مساجد یک شبکه گسترده و قوی با حضور مردم است که به عنوان بزرگترین پایگاه دینی کشور از جایگاهی ویژه در جامعه اسلامی برخوردار است.

وی ادامه داد: مساجد همانگونه که پایگاه شکوفایی و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شده‌اند می‌توانند پل ارتباطی بین مردم و مسوولان باشند به خصوص اینکه اجتماعات در این مکان مقدس ویژگی اعتقادی هم دارد.

موحد اضافه کرد: از رییس دیوان عالی کشور دعوت کردیم که در جمع نمازگزاران و مردم کرمان حضور یابند و به مشکلات حقوقی مردم این خطه رسیدگی و دستورات لازم را صادر کنند و بنا به دلایل متعددی مسجد امام حسین (ع) کرمان انتخاب شد.

 مسجد امام حسین (ع) کرمان در سال ۹۴ میزبان رونمایی و اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان بود.

اخبار مرتبط