برخوردهای برخی مدیران مردم را نا امید می‌کند

کرمان - ایرنا - رییس دیوان عالی کشور گفت: برخوردهای ناجور برخی مدیران و کارکنان ادارات، مردم را از اصل نظام نا امید می‌کند.

حجت‌الاسلام سید احمد مرتضوی شامگاه پنجشنبه در جمع مردم کرمان در محل مسجد امام حسین (ع) افزود: امروز دستگاه قضایی جلودار مقابله با فساد اداری در بدنه این دستگاه شده است.

وی ادامه داد: افرادی مخلص، نیروهای بسیجی و کاری هم در سیستم اداری و بدنه نظام وجود دارند اما رابطه بازی‌های برخی افراد زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.

رییس دیوان عالی کشور با بیان اینکه ایجاد سلامت اداری بر عهده دست اندرکاران نظام، مسوولان و حاکمان است و باید فضای سالمی را در کشور فراهم کنند اظهار داشت: وجود برخی رابطه‌ها در ادارات، خلاف مصالح نظام جمهوری اسلامی بوده چراکه این نظام برای حذف چنین فعالیت‌هایی روی کار آمده است.

وی گفت: برخی افراد هنگام جمع‌آوری رای، مخلص مردم و در زمانی که روی کار آمدند پاسخگوی مردم نیستند و نظام جمهوری اسلامی این افراد را نمی‌خواهد زیرا آنان می‌خواهند مردم را به نظام بدبین کنند.

وی ادامه داد: مسوولان و کارکنان ادارات باید وظایف خود را به صورت شرعی و قانونی انجام دهند و اگر اینگونه شود سلامت اداری، مردم را امیدوار می‌کند.

حجت الاسلام مرتضوی بیان داشت: یک نکته مهم وجود دارد که برخی افراد مراجعه کننده به دستگاه قضایی وقتی حکمی خلاف میل آنان صادر می‌شود می‌گویند قاضی رشوه دریافت کرده و منشا این امر ناآگاهی به مسائل حقوقی است زیرا این افراد دعوی را غیرکارشناسی و بدون داشتن اطلاعات حقوقی، ناشیانه مطرح می‌کنند.

وی تصریح کرد: تمامی افراد باید اطلاعات حقوقی خود را افزایش دهند و راه طرح دعوی را از مسیر قانونی تا رسیدن به نتیجه پیگیری کنیم.

وی افزود: یکی از راهکارهای اطلاع‌رسانی حقوقی به مردم اجرای طرح ‘هر مسجد یک حقوقدان’ است اما فردی که در مساجد اطلاعات حقوقی می‌دهد نباید به دنبال جذب موکل باشد.

رییس دیوان عالی کشور با بیان اینکه یکی از نیازهای امروز کشور، اجرای عدالت، احقاق حق و عمل به وظیفه توسط مسوولان است گفت: ۲ امر مهم و اساسی امروز جامعه، وجود امنیت در کشور و سلامت تشکیلات اداری تمامی دست اندرکاران است و هر کدام از این ۲ امر، گروهی متولی دارد، متولی امنیت نیروهای مسلح و امنیتی کشور هستند که تاکنون انصافاً خوب به وظیفه خود عمل کرده‌اند.

وی ادامه داد: سپاه، ارتش و نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات در راستای حفظ امنیت کشور به وظیفه خود به نحو احسن عمل کردند که این امر امروز از جاری شدن امنیت در کشور مشاهده می‌شود.

حجت الاسلام مرتضوی بیان داشت: امنیت کشور به ۲ نوع درونی و برونی تقسیم می‌شود که امنیت درونی در کشور وجود دارد و مردم و نیروهای امنیتی نقشی اساسی در برقراری امنیت ایران داشتند و امنیت خارجی با قدرت نیروهای مسلح ما امروز جلوی تجاوز استکبار را گرفته است.

وی با بیان اینکه بلای دامن‌گیر استان کرمان مواد مخدر است گفت: این بلای خانمان سوز چهره کرمان را بد جلوه می‌دهد درحالی که در کرمان مردمی نجیب وجود دارد.

رییس دیوان عالی کشور افزود: برخی خانواده‌های ضعیف، نادانسته فریب قاچاقچیان را می‌خورند و گرفتار بلای مواد مخدر می‌شوند و عده بسیاری از پرونده‌های استان کرمان مربوط به این افراد است و اگر این قضیه نبود کرمان استان نمونه کشوری می‌شد.