از پرداخت ۲هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان کمک معیشتی تا پهپادهای فوق مدرن در نیروی دریایی

استانها- ایرنا- پرداخت ۲هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان کمک معیشتی، ضرورت پیشگامی مازندران برای صدور اقلام کشاورزی، برنامه ریزی دشمن برای ایجاد یک شورش مزمن فراگیر، همراهی مردم به عنوان نیاز اصلی حوزه درمان، ورود پهپادهای فوق پیشرفته به نیروی دریایی، بازسازی ۷۰۰کیلومتر راه سیلزده عشایر لرستان و تداوم بازداشت عوامل اصلی آشوب های اخیر از مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته استان های ایرناست.

سایت سراسری استان‌های ایرنا به عنوان ویترین ۳۱ سایت استانی خبرگزاری جمهوری اسلامی روزانه به طور میانگین محل انتشار حدود ۶۰۰ فرآورده خبری شامل خبر، گزارش، مصاحبه، میزگرد خبری، یادداشت، بسته تصویری و تحلیل است که شامگاه هر روز به منظور بهره‌برداری و آگاهی بیشتر مخاطبان در قالب «بسته خبری ۲۴» چکیده مهمترین آن‌ها منتشر می‌شود:

نوبخت:۲هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان کمک معیشتی پرداخت شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه که به بوشهر سفر کرده است، گفت: تاکنون ۲هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان به متقاضیان واجد شرایط دریافت حمایت معیشتی در کشور پرداخت شده است.
به گفته محمدباقر نوبخت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی موظف شد همه کسانی را که متقاضی دریافت کمک حمایت معیشتی هستند با سرعت و فوریت بررسی و به سازمان برنامه و بودجه اعلام کند و وجوهی که متعلق به آنهاست ظرف این ماه و حداکثر در پرداخت ماه آینده به صورت دو پرداخت خواهد بود.
معاون رئیس جمهوری همچنین گفت: ایجاد ناامنی های اخیر توسط اغتشاش گران گام آخری بود که توسط این افراد سازماندهی شد هرچند که طی مدت ۴۸ ساعت این غائله با حضور آگاهانه مردم ختم شد.
 

وزیر صنعت: مازندران از کشورهای همسایه برای صادرات استفاده کند

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مازندران گفت: افزایش نرخ ارز صادرات را توجیه‌پذیرکرده‌ است و مازندران بایستی از این فرصت برای صادرات محصولات خود بویژه بخش کشاورزی به روسیه و کشورهای حاشیه دریای خزر استفاده کند.
رضا رحمانی افزود: ایران به عنوان ششمین کشور عضو اتحادیه اوراسیا باید از این ظرفیت برای صادرات استفاده کند و مازندران هم می تواند در این زمینه پیشگام باشد.
وزیر صنعت همچنین گفت: بررسی مشکلات و فعال کردن واحدهای تولیدی راکد در کشور مهمترین برنامه امسال این وزارتخانه است. برای رفع مشکلات واحدهای راکد در کشور تمامی مشکلات این واحدهای تولیدی جمع اوری و در ستاد تسهیل استانها با حضور استاندار ، دبیر ستاد و ... مورد رسیدگی قرار می گیرد.

فرمانده سپاه: دشمن درصدد ایجاد یک شورش مزمن فراگیر بود

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ناآرامی های هفته گذشته گفت: دشمنان نظام در فتنه اخیر با استفاده از پیاده نظام می‌خواستند یک اعتراض اجتماعی را به شورش مزمن فراگیر تبدیل کنند.
سردار سرلشکر حسین سلامی در گردهمایی ۱۰ هزار نفری بسیجیان همدان اضافه کرد: هر خطری آرامش و امنیت مردم را به مخاطره بیندازد ما با آن مقابله می کنیم چرا که ما پیشمرگان مردم هستیم.

زنان و جوانان در موج سوم ایدز آسیب‌پذیرتر هستند

کارشناس برنامه کنترل ایدز مرکز بهداشت استان مرکزی گفت: ایدز از بیماری‌های خاموش اما با دامنه شیوع بالا است و بر اساس شواهد موجود در استان در موج سوم این بیماری زنان و جوانان دامنه آسیب پذیری وسیع دارند که این مهم نگران کننده است.
به گفته «ایمان نویدی»، راه انتقال در موج سوم ایدز به آلودگی از طریق جنسی تغییر ماهیت داده که این موضوع بسیار خطرناک است و اگر مصونیت در حوزه پیشگیری و خودمراقبتی فردی تقویت نشود عواقب وسیع به همراه دارد.همراهی مردم بزرگترین نیاز حوزه درمان است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بزرگترین نیاز حوزه بهداشت و درمان در زمان حاضر مشارکت و همراهی مردم است.
سعید نمکی روز پنج‌شنبه در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا در اردستان افزود: در زمان حاضر به دلیل افزایش شیوع بیماری‌های غیرواگیر به همراهی مردم در تغییر روش زندگی، تحرک منظم و خودداری از مصرف نمک و چربی‌ها نیاز داریم که می‌تواند در کاهش آمار ابتلا موثر باشد.
وی با تاکید بر لزوم توجه به بحث خودمراقبتی از سوی مردم بیان کرد: هر خانه یک پایگاه سلامت از جمله طرح‌های جدید وزارت بهداشت است که در این راستا به اجرا درمی‌آید.

سازمان تامین اجتماعی ماهانه ۹ هزار میلیارد تومان هزینه می‌کند

معاون امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان ماهانه بیش از ۹ هزار میلیارد تومان برای بیمه‌شدگان هزینه می‌کند که عمده آن برای مستمری‌ بگیران، مقرری‌ بگیران، بازنشستگان و بخش درمان است.
قائم موهبتی روز پنجشنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرکل تامین اجتماعی استان خراسان جنوبی افزود: وضعیت سازمان تامین اجتماعی متاثر از شرایط عمومی کشور بر کسی پوشیده نیست اما گاهی از برخی استان‌ها شنیده می‌شود سازمان سختگیری می‌کند که در این خصوص شاید نتوانسته‌ایم آن طور که باید وظایف و فعالیت‌های سازمان را برای مردم بیان کنیم.

پهپادهای فوق پیشرفته به ناوگان نیروی دریایی ارتش می‌پیوندد

پهپادهای فوق پیشرفته با بردهای بسیار بالا و سامانه‌های ارتباطی خاص وارد ناوهای نیروی دریایی ارتش می‌شود.
امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعلام این خبر افزود: هم اکنون ناوهای جنگی نیروی دریایی، پهپادهایی با برد ۲۰۰ تا یکهزار کیلومتر در اختیار دارد، ولی با ورود پهپادهای جدید تمامی محدودیت‌های پروازی و اطلاعاتی از بین خواهد رفت.

بیش از ۶ میلیون نفر جمعیت روستایی کشور از آب سالم برخوردارند

اردکانیان وزیر نیرو در شیراز گفت: در دولت تدبیر و امید، ۱۰ هزار و ۳۰۰ روستا به شبکه آب سالم متصل شده و به تبع آن، ۶ میلیون و ۸۵۶ هزار نفر از جمعیت روستایی کشور از آب سالم برخوردار شده‌اند که تا پایان فعالیت دولت فعلی، این تعداد به ۱۰ میلیون نفر افزایش می‌یابد.

۷۰۰کیلومتر راه سیلزده عشایر لرستان بازسازی شد

مدیرکل امور عشایری لرستان گفت: ۹۶۰ کیلومتر راه عشایری بر اثر سیل فروردین ماه امسال تخریب شده بود که تاکنون ۷۰۰ کیلومتر بازسازی و بهسازی شده است.
سعید کریمی افزود: نورآباد یکی از مناطق مهم در این راستا بود که تمام ۱۰۰ کیلومتر مسیر تخریب شده در مناطق عشایری این شهر، بازسازی، مرمت و شن ریزی شد.

بازداشت عوامل اصلی اغتشاشات 

فرمانده انتظامی مازندران از دستگیری هشت عامل فراخوان به تجمعات غیرقانونی و اخلال در نظم عمومی در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام در این استان خبر داد .
سردار سید محمود میرفیضی افزود: در پی بروز برخی تجمعات در اعتراض به گرانی بنزین و سوء استفاده معاندان نظام برای تشویش اذهان عمومی و ایجاد اخلال در نظم عمومی در جامعه، موضوع در دستور کار پلیس فتا و پلیس امنیت عمومی این فرماندهی قرار گرفت.
همچنین فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری هفت تن دیگر از لیدرها و عاملان اصلی اغتشاش‌های اخیر در یک عملیات پیچیده اطلاعاتی و پلیسی توسط ماموران این فرماندهی خبر داد.
در همین حال اعلام شد که امروز با تلاش ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی استان البرز، سه زن به عنوان لیدرهای اصلی اغتشاشات محمد شهر کرج دستگیر شدند. این افراد با تحریک افراد و ایجاد تجمع های غیرقانونی عامل شکل گیری هسته اولیه اغتشاش و آسیب به اموال دولتی در منطقه "محمد شهر کرج" بودند.
از سوی دیگر، فرمانده انتظامی غرب استان تهران از دستگیری ۳۰ نفر از عوامل اصلی اغتشاشات در ناآرامی های اخیر شهرستان‌های غرب استان خبر داد. سردار «محسن خانچرلی» در این باره اظهار داشت: در ادامه شناسایی عناصر اصلی اغتشاش و اخلالگران حوادث اخیر که باعث تخریب اموال عمومی و بروز ناامنی درشهرستان‌های غرب استان تهران شده بودند، دستگیری عوامل اصلی ناامنی های اخیر همچنان در دستور کار پلیس قرار دارد.

گزارش ها:

سرنوشت نامعلوم امهال وام‌های زلزله‌زدگان کرمانشاه/ وضعیت نامعلوم تمدید مدت امهال وام‌های بانکی زلزله‌زدگان استان کرمانشاه، سبب شده که با وجود پایان امهال ۲ ساله وام‌ها، بسیاری از زلزله‌زدگان همچنان از بازپرداخت اقساط خودداری کنند و امیدوارانه منتظر موافقت دولت بمانند.

داغ سیل بر دل راه‎های لرستان هنوز باقی است/ لرستان فارغ از ضعف ها و کاستی ها در بسیاری از زمینه‌ها، در حوزه راه به واسطه قرار گرفتن در مسیر ارتباطی استان‌های جنوبی کشور از وضعیت مناسبی برخوردار بوده است، هر چند پس از وقوع سیل جاده های آن متحمل آسیب های زیادی شد.

ارتقای کیفیت آموزش و آرامش خاطر فرهنگیان در سایه نظام رتبه‌بندی/  نظام رتبه بندی فرهنگیان از جمله مطالبات چند سال اخیر این قشر در کشور بود که اجرایی شدن آن همواره با موانع متعددی روبه رو بود، تا اینکه این موضوع در روزهای گذشته رنگ عملیاتی به خود گرفت و گروه‌های هدف آن بیش از گذشته به تحقق وعده‌های داده شده امیدوار شدند.

اما و اگرهای توسعه بازار ساحلی آستارا/ بازار ساحلی بندر مرزی آستارا با حدود یکهزار و ۵۰۰ غرفه در ساحل دریای خزر و مرز جمهوری آذربایجان، از جاذبه‌های گردشگرپذیر و اقتصادی این شهرستان است و با وجود تصویب طرح توسعه آن در شورای اسلامی شهر، بحث‌ها و گفت و گوهای موافقان و مخالفان آن همچنا

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =