رسانه‌ها، زمینه مشارکت حداکثری مردم را در انتخابات فراهم کنند

یزد- ایرنا - مدیرکل سیاسی ، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد و دبیر ستاد انتخابات استان گفت: رسانه‌های گروهی با فعالیت‌های فرهنگی، تبلیغی و تبیینی خود زمینه‌ساز مشارکت حداکثری مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی‌ باشند.

سید مهدی طلایی‌مقدم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: تبیین اهمیت حضور حداکثری مردم در انتخابات برای تقویت نظام و انقلاب‌ اسلامی موضوع بسیار مهمی است که رسانه‌های گروهی بر عهده دارند.

وی ادامه داد: مشارکت گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای‌ اسلامی قدرت چانه‌زنی نظام  را در دنیا و منطقه به خاطر توطئه‌های دشمنان افزایش می‌دهد بنابراین باید این مساله مدنظر جدی قرار گیرد.

مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری یزد اظهارداشت: هرچه میزان حضور و مشارکت مردم در انتخابات پیش‌رو در دوم اسفندماه جاری بیشتر باشد موجب ارتقای قدرت نظام و انقلاب می‌شود.

طلایی‌ مقدم با بیا اینکه دشمنان به دنبال کم رنگ‌کردن حضور مردم در انتخابات هستند تاکید کرد: باید مردم را بنحو مناسبی نسبت به اهمیت موضوع و مشارکت فعال آنها بیش از گذشته توسط رسانه‌ها  آگاه کرد.

وی تصریح کرد: مشارکت مردم در این عرصه سیاسی و اجتماعی در حفظ وحدت و همدلی جامعه موثر است بنابراین باید با همکاری همدیگر برای تحقق اهداف نظام در این راستا اقدام‌های ضروری انجام گیرد.

دبیر ستاد انتخابات در استان یزد گفت: در دوره قبل مشارکت مردم یزد حدود ۷۵ درصد بود و قطعا آنها در این دوره نیز با درک شرایط و به خاطر اهمیت موضوع حضوری گسترده تری خواهند داشت.

به گفته طلایی‌ مقدم،  تمام اقدام‌ها در خصوص برگزاری انتخابات طبق مقررات در فضایی سالم برای مشارکت گسترده مردم انجام می‌شود و ملاک عمل فقط عمل به قانون است .

به گزارش ایرنا، رییس ستاد انتخابات در استان یزد پیشتر با بیان اینکه رقابت حداکثری ضامن تحقق مشارکت بیشتر شهروندان در پای صندوق‌های رای خواهد بود، گفت: یکی از مهمترین مواردی که باعث حضور مردم می‌شود، رقابت نامزدها با سلایق و گرایش‌های مختلف سیاسی است.

احمد ترحمی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: فعالیت ستاد انتخابات استان از اسفند ماه سال گذشته آغاز شد  که تاکنون دوره های مختلف آموزشی در این مورد برگزار شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری یزد ادامه داد: با دستور وزیر کشور از اردیبهشت ماه امسال ،فعالیت ستاد انتخابات با سیاست راهبردی حول چهار محور، « سلامت ،قانونمداری ،امنیت و مشارکت حداکثری» آغاز شده است.

رییس ستاد انتخابات استان یزد گفت: در این چهار محور تمام فعالیت ها خلاصه شد و آموزش هایی که داده شد ،انتخابات با سلامت کامل ،رعایت قوانین و مقررات و در امنیت کامل برگزار می شود .

رییس ستاد انتخابات استان یزد گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ تاکنون ۳۷ انتخابات و همه پرسی (رفراندوم) در ایران برگزار شد و انتخابات آتی سی و هشتمین انتخابات است .

رییس ستاد انتخابات یزد با اشاره به اینکه فرایند رسمی انتخابات مجلس یازدهم ، در دهم آذر ماه جاری با دستور  وزیر کشور شروع می شود، گفت: همزمان ثبت نام نامزدها به مدت یک هفته ادامه دارد.

معاون استانداری یزد افزود: تمام فعالیت های انتخابات به عهده ۱۱ عضو هیات اجرایی هر منطقه است که متشکل از  فرماندار یا بخشدار، دادستان ،رئیس ثبت احوال و  هفت نفر از معتمدان منطقه است که  رییس هیات اجرایی  فرماندار و یا بخشدار هستند و تمام فعالیت های برگزاری انتخابات را به عهده دارند.

ترحمی ادامه داد: ثبت نام نامزدها در چهار حوزه انتخابیه یزد، مهریز، تفت و اردکان انجام می شود و داوطلبان می توانند در ستاد انتخابات وزارت کشور و یا نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور ثبت نام کنند.

ترحمی اظهارداشت: تعداد شعبه های قطعی اخذ رای باید به تایید شورای نظارت برسد، که تعداد قطعی آن مشخص نیست ، اما ۷۹۰ شعبه اخذ رای برای چهار حوزه انتخابیه در استان یزد پیش بینی شد.

استان یزد با ۱۰ شهرستان و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد.    

انتخابات مجلس هر چهار سال در ایران یک بار برگزار می شود،، مجلس شو رای اسلامی ۲۹۰ نماینده دارد، و اقلیت های به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی نیز نمایندگان جدا دارند .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =