کشور با درایت رهبری و هوشیاری مردم از خطر نجات یافت

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: درایت رهبر معظم انقلاب و بیداری و هوشیاری مردم، کشور را از یک خطر عظیم نجات داد.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز پنجشنبه در یادواره شهدای عشایر خراسان جنوبی که در مصلای شهر حاجی آباد مرکز شهرستان مرزی زیرکوه برگزار شد افزود: نفوذ بیگانه در منابع تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کشور مردم ما را دچار مشکل می‌کند و این را در فتنه‌های گذشته و فتنه امسال نیز مشاهده کردیم.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، وی گفت: برخلاف ادعایی که برای ارزشمند بودن عمر می‌کنیم اما هنگامی که به پایان خط می‌رسیم و نگاهی به گذشته می‌اندازیم، می‌بینیم که ارزان آن را فروخته‌ایم و این در حالی است که شهدا آن را با یک مشتری قابل اعتماد یعنی خدا معامله کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه عشایر منبعی از ذخایر صداقت‌ها و ارزش‌ها هستند افزود: یکی از شهدای عشایر همین منطقه هنگامی که قصد اعزام به جبهه می‌کند عده‌ای با وی مخالفت می‌کنند و زن و فرزندانش را بهانه قرار می‌دهند اما او با هوشیاری عنوان می‌کند که اکنون دست، پا، چشم و تمامی اعضا و جوارح من سالم است و درِ شهادت نیز باز است و خداوند متعال آن را به گران‌ترین قیمت می‌خرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: خداوند متعال دو نعمت خاص را به ما عطا کرده که جایگزین ندارد یکی فطرت که همان تعلیم الهی در ساختار خلقت و تکوین است و دیگری طبیعت است.

وی با بیان اینکه فطرت، زیرساخت تربیت روح و جان انسان است تصریح کرد: این دو نعمت خداوند متعال در همه جا سالم پیدا نمی‌شود لذا در شهرهای بزرگ مشاهده می‌کنید که هوا آلوده و از طبیعت نیز محروم هستند اما عشایر در طبیعت حضور دارند و از هوای سالم استفاده می‌کنند.

وی افزود: اگرچه امروز صنعت پیشرفت و مردم را مشغول به انواع و اقسام مسائل کرده و از طبیعت باز داشته و در عین حال ارزشمند است اما در کنار آن انواع و اقسام فرضیه‌های بشری، فطرت انسان‌ها را نیز آلوده کرده و غالبا مردم شریف روستا و عشایر به صورت نسبی از این آفت‌ها و آسیب‌ها مصونیت دارند لذا قدر این نعمت را بدانید.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: فطرت بشری، سلامت نفس، صداقت و واقع بینی‌ها را می‌شود در جامعه عشایری مشاهده کرد.

وی بیان کرد: شاید رمز این بوده‌ است که خداوند متعال خیلی از پیغمبرانش را در آستانه بعثت‌شان به نحوی به مناطق عشایری فرستاده است که از جمله آنها می‌توان به حضرت موسی (ع) و حضرت محمد مصطفی (ص) اشاره کرد و خدمتگزاری یک زن عشایر به نام حلیمه سعدیه به پیغمبر برای شما افتخار بزرگی است.

امام جمعه بیرجند اظهار داشت: سلامت، صداقت، پاکی و فطرت سالم در مردم عشایر وجود دارد البته ممکن است امروز آسیب‌هایی که به تمامی جهان رسوخ پیدا کرده به صورت نسبی بین این قوم نیز وجود داشته باشد.

 حجت الاسلام و المسلمین عبادی عنوان کرد: مردم عشایر از نظر جسمی و سلامت بدن و همچنین از نظر روحی، معنوی و سیر مسائل رشد و کمال پیشرو هستند.

وی با بیان اینکه تمدن با پیشرفت صنعت نیست بلکه تمدن را می‌توان در اخلاق، رفتار و کردار مردم عشایر دید گفت: امروز متاسفانه فرهنگ زشت لیبرال دموکرات مانند یک آفت به جان بشر افتاده است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با اشاره به اینکه همه‌ آفت‌ها در فرهنگ لیبرال دموکرات غرب نهفته است ادامه داد: اروپا هیچ وقت متمدن نبوده و اکنون نیز مشاهده می‌کنید که در کشورهای مختلف مردم را قتل عام کرده، بزرگ و کوچک را آواره و شهرها را ویران می‌کند، بیماری وبا را گسترش و محاصره‌های اقتصادی وضع می‌کند.

وی یادآور شد: امروز سازمان ملل اعلام می‌کند که ۱۲ میلیون کودک یمنی در آستانه مرگ قرار دارند و هر ۱۱ دقیقه یک کودک زیر ۵ سال از گرسنگی می‌میرد و ۱۰۰ هزار کودک آواره نیز در زندان‌های آمریکا به سر می‌برند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: امروز می‌بینید که استکبار جهانی از شرق دور تا غرب آسیا و آفریقا با مردم چه می‌کند و عده‌ای آدم احمق نیز ابزار دست آنها هستند و برایشان مسلمان و غیرمسلمان فرقی ندارد.

او گفت: این تفکر لیبرال دموکراسی غرب همه‌ جان، فرزندان، دین و ایمان مردم را می‌گیرد و شهرها و کشورها را ویران می‌کند و بر سر مردم هیروشیما و ناکازاکی بمب اتم می‌ریزد لذا باید اذعان کرد که در هیچ دوره‌ای بشر دچار آفتی اینچنینی نشده است.

وی با تاکید بر اینکه راه مبارزه با تفکر لیبرال دموکرات غرب، زیرساخت فکری صحیح انسان سالم است اضافه کرد: تفکر لیبرال‌ها در ایران اسلامی نیز نفوذ کرده‌اند و تمامی خرابکاری‌هایی که نارضایتی‌های مردم را به دنبال دارد کار بیگانه و نتیجه این تفکر است حال می‌خواهد در آستین من و شما باشد.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: در گام دوم انقلاب باید به گونه‌ای باشیم که همه‌ دریچه‌های نفود بیگانه را ببندیم و به آرمان‌های انقلاب که همان عدالت است برسیم لذا نیاز داریم تا شمرها و یزیدهای امروز را بشناسیم و زیر بار آنها نرویم.

وی تصریح کرد: هر کجا ترس و طمع باشد همه ارزش‌ها از بین می‌رود اما هر کجا تفکر عدالت‌طلبانه ابوذر غفاری باشد که نه طمع می‌کند و نه از کسی می‌ترسد، راه رسیدن به آرمان‌ها نزدیک می‌شود.

وی گفت: هر وقت از کسانی ترسیدیم یا با افرادی طمع و سازش کردیم باید بدانیم که با اسلام و انقلاب فاصله داریم لذا باید این فاصله را اصلاح کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =