۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۶
کد خبرنگار: 984
کد خبر: 83572846
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۴۶ زندانی مالی با کمک خیران در اردبیل آزاد شدند

اردبیل - ایرنا- نایب رییس هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل از آزادی ۱۴۶زندانی و مالی از زندان‌های استان در سال جاری خبر داد.

یوسف خدادادی  روز پنجشنبه در گلریزان آزادی زندانیان مالی در اداره کل اوقاف استان اردبیل افزود:  این تعداد با مبلغ محکومیت ۳۰میلیارد تومان از زندان های استان آزاد شدند.

وی بیان کرد: بیشترین آمار زندانیان جرایم غیر عمد در؛ محکومان مالی هستند که به خاطر مشکلات ناشی از نبود منبع درآمد مناسب و نابسامانی اقتصادی بدهکار شده و درزندان به سر می برند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان افزود: اجرای احکام جایگزین به جای حبس و همچنین اعسار پرونده‌ها در دادگاه‌های استان در کاهش آمار زندانیان جرایم غیر عمد و مالی موثر بوده است .

خدادادی اضافه کرد: با اقدامات مناسب صورت گرفته قضایی در دادگستری ها ونمایندگی ستاددیه ی استان تعداد زندانیان مهریه در زندان‌های استان کاهش یافته است.
وی بیان کرد: با توجه به فرهنگ‌سازی انجام یافته در استان شاهد افزایش کمک‌های خیران مومن، متدین، نوع‌دوست و ولایتمدار استان نسبت به سال‌های گذشته هستیم و امیدواریم که با ادامه  این روند زمینه ی آزادی هرچه بیشتر زندانیان جرایم غیر عمددر استان فراهم شود .

ناصرعتباتی رییس کل دادگستری و رییس هیأت امنای نمایندگی ستاد دیه  استان اردبیل هم در این مراسم گفت:حل مشکلات زندانیان جرایم از برنامه‌های اصلی دادگستری استان است و تلاش خواهیم کرد با استفاده از ظرفیت خوب خیرین استان آمار زندانیان جرایم غیر عمد ومالی را در زندان های استان کاهش دهیم .

وی بیان کرد: زندانیان جرایم غیر عمد و مالی از طبقه نیازمند و دردمند جامعه هستند که به لحاظ موقعیتی که درسطح جامعه دارند قادر به ابراز مشکلات خود در جامعه نیستند.

او  از افزایش ۷۰درصدی حضور خیران در جشن‌های گلریزان ماه مبارک رمضان امسال خبرداد و اضافه کرد:  با توجه به وضعیت نابسامان اقتصادی در کشور و استان خیرین  مبلغ یک میلیارد و  ۷۰۰میلیون تومان برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد ومالی کمک کردند.

حجت الاسلام مهدی ستوده مدیر کل  اوقاف و خیریه  استان اردبیل  هم گفت: این اداره  کل در شرایط کنونی در کنار مردم بودن و کمک به نیازمندان استان را با نگاه نوع دوستی تجربه می کند.

وی اضافه کرد: امسال اداره کل اوقاف و امورخیریه استان تعداد ۱۹تَن از زندانیان جرایم غیر عمد و مالی را با مبلغ محکومیت ۱۵۴میلیون تومان از زندان‌های استان آزاد کرده است .

در این جشن برای آزادی ۲ تن از زندانیان زیر۱۸سال مبلغ ۱۲میلیون تومان و همچنین برای کمک به  آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد و مالی  مبلغ ۲۶میلیون ۷۰۰هزارتومان توسط خیران حاضر در جشن اهدا شد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =