مانور زلزله در مدارس کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد  

یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با سراسر کشور بیست و یکمین مانور زلزله و ایمنی امروز پنجشنبه در ۳۴ مدرسه هر سه مقطع تحصیلی این استان برگزار شد.

هادی زارع پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دانش آموزان شرکت کننده در این مانور آموخته های خود در زمینه پناه گیری، خروج اضطراری، نجات مصدومان، اطفای حریق و ارائه کمک های اولیه به مصدومان را به نمایش گذاشتند.

وی افزود: این مانور به همت سازمان دانش آموزی کهگیلویه و بویراحمد و با همکاری جمعیت هلال احمر، پلیس راهور، آتش نشانی، مرکز فوریت های پزشکی، صداوسیما و نیروی انتظامی استان برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: آگاهی بخشی، آماده سازی و ارتقای دانش و اطلاعات دانش آموزان استان برای مقابله هر چه بهتر با  زلزله از مهمترین اهداف برگزاری این مانور بود.

زارع پور عنوان کرد: برگزاری این مانور یک محک جدی برای دستگاه های اجرایی ذیربط کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

وی ابراز داشت: فرهنگ سازی یکی از حلقه های مهم زنجیره مدیریت در مواقع بروز بحران محسوب می شود و بهترین بستر برای تحقق مطلوب آن نیز آموزش و پرورش و فضای مدارس است.

زارع پور گفت: می توان در مواقع بروز بحران در کهگیلویه و بویراحمد از مدارس ایمن این استان به عنوان پایگاه های مهم امدادرسانی به ساکنان محله های مجاور آنها استفاده کرد.

افزون بر ۱۶۱ هزار دانش آموز پسر و دختر مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم در کهگیلویه و بویراحمد تحصیل می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =