سردار سلیمانی: طرح "بسیج همگام با کشاورز" در همدان اجرا شود

همدان- ایرنا- رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: طرح "بسیج همگام با کشاورز" باید با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و استفاده از توان مهندسان کشاورز و بسیجی در این استان اجرا شود.

سردار غلامرضا سلیمانی عصر پنجشنبه در حاشیه آغاز عملیات انتقال روستای برفیان شهرستان تویسرکان در جمع ساکنان این روستا بیان کرد: روند اجرای طرح "همگام با کشاورز" در بیشتر استان ها موفقیت آمیز بوده است.

وی با بیان اینکه بسیج سازندگی نیز در اجرای این طرح همراه و همگام با کشاورزان است اضافه کرد: بسیج در کنار و حامی کشاورزان برای انتقال الگوهای مناسب علمی و تجربی در طرح همگام با کشاورز است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین هدف از اجرای طرح همگام با کشاورز را افزایش میزان بهره‌وری در سطح هکتار از جمله در پنج محصول جو، گندم، کلزا، ذرت و در استانهایی با قابلیت کشت برنج دانست.

سردار سلیمانی گفت: بهبود وضعیت معیشت و کار روستاییان می تواند محور اصلی اقتصاد مقاومتی را تشکیل دهد چراکه زمینه استفاده روستاییان از شیوه های نوین کشاورزی و دامداری با هدف افزایش بهره وری و کمک به اقتصاد فراهم می شود.

وی افزود: با توجه به رانش زمین روستای برفیان با هماهنگی نهادهای مسئول قرار است در طول یکسال واحدهای مسکونی تکمیل و کار انتقال آن به محل جدید به پایان برسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =