روحانیت بیشترین میزان شهدا را نسبت به دیگر اقشار داشته است

مشهد- ایرنا- فرمانده سابق سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی گفت: در دفاع مقدس علما و روحانیت تا سطح مدیریت قرارگاه‌های عملیاتی حضور داشتند و در میدان نبرد تعداد طلاب و فضلای شهید حوزه بیشترین سهم نسبت به اقشار مختلف در دفاع مقدس بود.

سردار غلامرضا احمدی روز پنجشنبه در یادواره شهدای روحانی حوزه علمیه امام محمد باقر(ع) مشهد افزود: تعداد شهدای طلبه و روحانی در دفاع مقدس نشانگر تکلیف مداری، اخلاص و معنویت این قشر است. 

وی با اشاره به نقش حوزه های علمیه در تبیین و ترسیم  چارچوب های اسلام ناب محمدی (ص) ادامه داد: امام و ولایت به ملت و جهان اسلام هویت بخشیدند و در برابر طرح‌های سازماندهی شده استکبار جهانی ایستادگی کردند.

فرمانده سابق سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی گفت: سربلندی امروز کشور و قدرت ما مرهون خون شهداست و امروز عالم به این قدرت اقتدا می‌کند.

یادواره شهدای روحانی و ۳۶ شهید مدرسه علمیه امام محمدباقر(ع) مشهد با حضور جمعی از استادان، طلاب و روحانیون بسیجی حوزه علمیه خراسان و با مشارکت سازمان بسیج طلاب و روحانیون خراسان رضوی وگردان های تیپ مستقل ۸۳ امام جعفر صادق (ع) در مدرسه علمیه امام محمد باقر(ع) مشهد برگزار شد.

خراسان رضوی ۱۷هزار و ۲۲۰ شهید، ۴۸هزار و ۸۶۰ جانباز و سه هزار و ۳۹۲ آزاده در راه تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =