دیلی میل: رزمایش  مشترک ایران با روسیه و چین حامل پیامی به جهان است
ناوشکن نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران

تهران – ایرنا – روزنامه دیلی میل امروز (پنجشنبه) نوشت: ایران، چین و روسیه قصد دارند نخستین رزمایش مشترک خود را برای نمایش قدرت در برابر غرب، برگزار کنند.

به نوشته تارنمای این روزنامه چاپ لندن، دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ایران به مناسبت هفتم آذر ماه، روز نیروی دریایی ایران که یادآور پیروزی های این نیرو در طول جنگ هشت ساله با عراق در دهه 1980 است، به خبرگزاری نیمه رسمی مهر گفت: این رزمایش ها در آینده نزدیک در شمال اقیانوس هند برگزار خواهد شد.  

خانزادی افزود: این تمرین ها در ماه گذشته طراحی و برنامه ریزی شده و نیروهای نظامی آماده اجرای آن هستند.

دیلی میل نوشت: خانزادی در پی تنش های دریایی تابستان گذشته در منطقه خاورمیانه، همکاری ایران با روسیه و چین را ضامن امنیت جمعی در دریا دانسته و افزوده که برگزاری رزمایش مشترک میان چند کشور چه در زمین، دریا و یا هوا، نشانگر گسترش قابل توجه همکاری میان آنهاست.

به گفته دریادار خانزادی، این رزمایش حامل این پیام به جهان است که روابط این سه کشور به نقطه راهبردی معنی داری رسیده است. هرگونه امنیت در دریا باید دربرگیرنده منافع همه کشورهای مرتبط باشد.

دیلی میل افزود: این رزمایش ها پس از تابستان تنش آلود در خاورمیانه برگزار می شود که در آن چند فروند کشتی نفتکش کشورهای جنوبی خلیج فارس و تاسیسات نفتی عربستان سعودی در رشته حملات اسرارآمیزی هدف قرار گرفتند که واشنگتن آنها را به ایران نسبت داده است.

افزون بر این، تهران یک فروند شناور حامل پرچم انگلیس را در پی تصرف یک کشتی نفتکش ایران در تنگه جبل الطارق توقیف کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =