۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۹
کد خبرنگار: 1879
کد خبر: 83572800
۶ نفر

برچسب‌ها

 کیفرخواست مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین صادر شد

قزوین - ایرنا- روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین از صدور کیفرخواست مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین و 4 نفر از کارمندان و مسوولین ذیربط این شرکت خبر داد.

روابط عمومی دادگستری استان قزوین اعلام کرد که درخصوص گزارش اداره کل بازرسی استان علیه مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین و همچنین 4 نفر از کارمندان و مسوولین ذیربط شرکت گاز استان دایر بر مشارکت در اهمال و تفریط در تمدید ضمانت نامه و یا ضبط تضمین مناقصه، پرونده ای در دادسرای قزوین تشکیل گردید.

پس از انجام تحقیقات محرز شد که اتهام 4 نفر از کارمندان و مسوولین ذیربط شرکت گاز استان قزوین اهمال در اعلام ضبط تضمین شرکت در فرآیند ارجاع کار مناقصه گر برنده، اهمال در تمدید و ضبط تضمین شرکت در فرآیند ارجاع کار مناقصه گر برنده، به کارگیری کارکنان واحد مالی مغایر احکام کارگزینی و اهمال در تمدید تضمین شرکت در فرآیند ارجاع کار مناقصه گر برنده بوده است که به همین خاطر تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

بر اساس کارشناسی صورت گرفته در این پرونده مبلغ منابهی از وجوه متعلق به شرکت گاز استان قزوین در معرض تضییع قرار گرفته است.

همچنین در خصوص وظایف و اختیارات مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در ماده 13 اساسنامه شرکت آمده است؛ "مدیرعامل بالاترین مقام اجرایی شرکت، مسئول حسن جریان کلیه امور و حفظ حقوق و منافع و اموال شرکت است"، لذا با توجه به اوراق و محتویات پرونده، تحقیقات انجام شده و بررسی اصلاحیه ها، بخشنامه ها و دستورالعمل های شرکت، اتهامات قصور و کوتاهی متوجه مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین شده است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری استان قزوین، با توجه به قانون سلامت اداری، عدم انعکاس موضوع به مرجع قضایی از دیگر دلایل توجه اتهام به مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین می باشد و در نهایت با عنایت به گزارش اداره کل بازرسی استان، تحقیقات انجام شده، اظهارات متهمین، استعلامات صورت گرفته و سایر قرائن و امارات موجود در پرونده نامبردگان مجرم تشخیص و پرونده با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری دو قزوین ارسال شد و در جریان رسیدگی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =