استفاده ازتوان داخل برای رفع خلاء فناوری درمدیریت مرزهای کشور

تهران - ایرنا - فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به خلاء استفاده از فناوری‌ها در مدیریت و کنترل مرزهای کشور گفت: خوشبختانه در یک دهه گذشته خلاء‌های موجود در استفاده از فناوری‌های نوین را در مرزهای کشور شناسایی کرده‌ایم تا با توجه به توان داخل از این فناوری ها استفاده شود.

سردار قاسم رضایی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: عموم فناوری‌های نوین استفاده شده در مرزهای کشور، داخلی است و این فناوری ها در کنترل و مدیریت مرزهای کشور به ویژه در حوزه های مبارزه با قاچاق کالا و ارز موثر بوده اند.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی بیان کرد: ضرورت دارد کسانی که دارای فکردانشی هستند از مرزهای کشور بازدید میدانی داشته باشند تا بتوانند فناوری ها و محصولات موجود خود را به ما معرفی کنند وفناوری هایی که نیاز به خلق آن وجود دارد، برای رفع نیاز کشور مهیا کنند.

وی ادامه داد: در یک دهه گذشته براساس کنترل مرزها چه آبی و خاکی، از سیستم های الکترونیکی واپتیکی، پهپادی استفاده کرده ایم، لذا با توجه به گستردگی مرزها و پیچیدگی تاکتیکی حریف ایجاب می کند که از تکنولوژی های جدید استفاده کنیم.

وی در خصوص مدیریت مرزهای دریایی با استفاده از فناوری های روز گفت: ما درحوزه دریایی کشور از ساحل تا مرز و یا از مرز تا ساحل وضعیت گسترده داریم لذا نیاز است که از شناورها وسیستم های هوشمند در کنترل و مدیریت این بخش استفاده شود.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم شبانه روز یک وسعت ۱۰هزارکیلومترمربع مرز آبی را مدیریت کنیم یا باید دائم در صحنه حضور داشته باشیم و یا باید از تکنولوژی و فناوری های روز استفاده کنیم، در حال حاضر ما در مرزبانی مسیر خود را به سمت استفاده از فناوری های به روز تغییر داده ایم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =