هنرمندان پاسداران ادبیات انقلاب‌ هستند

یزد- ایرنا- فرمانده سپاه الغدیر یزد با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی حوزه هنری و هنرمندان این نهاد، بر بهره‌گیری هرچه بیشتر از این ظرفیت در راستای رفع مشکلات و پیشبرد اهداف انقلاب‌ اسلامی در استان تأکید کرد.

سرهنگ رضا پورشمسی در بازدید از حوزه هنری با بیان این که این مرکز ، توانایی ارائه راهکارهای مؤثر فرهنگی و هنری در برخی مسائل را دارد، اقدام‌های  این نهاد در زمینه‌های هنری و ادبی بویژه در حوزه ادبیات پایداری را رو به رشد و مطلوب ارزیابی کرد.

وی با اشاره به این که در سال‌های اخیر تولید محصولات حوزه هنری رشد کیفی چشمگیری داشته است افزود: این نهاد استعدادهای هنری و ادبی جوان و جدیدی را معرفی کرده است که تاکنون فعالیت‌های ملی خوبی داشته که این رویکرد باید تقویت شود و تداوم یابد.

فرمانده سپاه الغدیر ، حوزه هنری را یک مجموعه انقلابی برخاسته از انقلاب اسلامی دانست و گفت: این نهاد با استفاده از نیروهای مؤمن و با کیفیت، توان نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلفی را دارد.

پورشمسی تصریح کرد: این حوزه در دوران تحریم‌ می‌تواند با خلاقیت هنرمندان مرتبط، آثار و برنامه‌های ارزشمند، امیدآفرین و اثربخش در راستای اقتصاد مقاومتی تولید و اجرا کند.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به برگزاری کنگره شهدای استان در سال ۹۹، همکاری حوزه هنری در برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مراسم را خواستار شد.

پورشمسی در ادامه از برگزاری نشست‌ها و دورهمی ماهانه نهادهای فرهنگی هنری استان به منظور انسجام و هم‌اندیشی بهتر در زمینه‌های فرهنگی هنری با همکاری سپاه الغدیر و نهادهای انقلابی در آینده نزدیک خبر داد.

همچنین رییس حوزه هنری استان یزد با بیان گزارشی از فعالیت‌های این نهاد گفت: حوزه هنری در بخش‌های فرهنگی، هنری و ادبی خود را ملزم به پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌داند و در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

محمدصادق کوچک‌زاده با اشاره به مأموریت اصلی سپاه که حفاظت و پاسداری از انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: در حقیقت هنرمندان حوزه هنری نیز پاسداران فرهنگ، هنر و ادبیات انقلاب اسلامی هستند.

به گزارش عصر پنجشنبه روابط عمومی حوزه هنری یزد، وی ، هم‌افزایی و هماهنگی بیشتر بین نهادهای فرهنگی هنری استان را ضروری دانست و گفت: در «گام دوم انقلاب» مدیران جوان باید با بهره‌گیری از تجارب پیشکسوتان، ظرفیت‌های نو و تازه‌ای را وارد عرصه پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی کنند و امور را با قوت و قدرت به پیش ببرند.

رییس حوزه هنری یزد،  تربیت نیروهای جوان و مستعد و تولید و نمونه آفرینی آثار هنری و ادبی فاخر را از اهداف این نهاد برشمرد و ادامه داد: این نهاد با آموزش و حمایت از استعدادهای هنری و ادبی جوان و فعال زمینه شکوفایی آنان در بخش‌های مختلف از جمله هنرهای تصویری، ادبیات، شعر، طنز، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی و ادبیات پایداری را فراهم آورده و می‌کوشد تا در عرصه هنر استان جریان‌ساز باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =