۷۰ درصد مدارس خراسان رضوی دارای استحکام نسبی هستند

مشهد- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: ۷۰ درصد مدارس خراسان رضوی دارای استحکام نسبی هستند.

 محمد رضا خدادادی روز پنج شنبه در همایش خیرین مدرسه ساز روستای سعدالدین از توابع بخش شش طراز خلیل‎آباد افزود: ۳۰ درصد مدارس استان خراسان رضوی نیازمند مقاوم‌سازی و بازسازی هستند لذا تلاش می‎شود با اعتبارات دولتی و کمک خیرین، تعداد مدارس پایدار و دارای استحکام نسبی را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: اغلب مدارسی که نیازمند بازسازی و مقاوم سازی هستند در شهرهای بزرگ از جمله مشهد و نواحی آن و شهرهای کاشمر، سبزوار و تربت حیدریه قرار دارند و اغلب شهرهای کوچک و روستاهای خراسان رضوی دارای مدارسی با استحکام زیاد هستند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: برای نخستین بار، مجمع خیرین مدرسه ساز در سال ۱۳۷۷ در خراسان بزرگ شکل گرفت و سپس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور راه‌اندازی شد و خوشبختانه خیرین همیشه همراه مسوولان بوده اند و حتی در این موقعیت اقتصادی خاص در امر مدرسه سازی از مسوولان سبقت هم گرفته‎اند.

  خدادادی افزود: اغلب اعتبارات دولتی در مقایسه با کمک‎های خیرین کمتر است به گونه‌ای که اکنون در خراسان رضوی ۶۰ درصد هزینه‎ها از محل کمک‎های خیرین و ۴۰ درصد از اعتبارات دولتی تامین می‎شود و البته دولت تلاش می‎کند طرح هایی که سهم خیرین در آنها تکمیل شده را به سرانجام برساند.

وی ادامه داد: تاکنون هزار و ۲۰۴ کلاس درس را تحویل داده‌ایم و در حال تکمیل ۷۲۶ کلاس درس دیگر در خراسان رضوی هستیم که امیدواریم تا مهرماه سال آینده این تعداد کلاس درس تکمیل و تحویل شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی گفت: تاکنون ۲۰ جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان خراسان رضوی برگزار شده که در بیستمین جشنواره تعهد خیرین برای خرداد سال ۱۳۹۹ افزون بر هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام شده است که امیدواریم تا خرداد سال آینده شاهد افزایش میزان این تعهد باشیم.

خدادادی از خیرین خواست همان گونه که در امر مقدس تامین فضای آموزشی، آموزش و پرورش را همراهی می‎کنند در استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی و تجهیزات کمک آموزشی مدارس که در امر آموزش تاثیر بسیاری دارد نیز کمک رسان مردم و دولت باشند.

در ادامه این مراسم، خیرین از وضعیت مدارس روستای سعدالدین در شهرستان خلیل‎آباد بازدید کردند و یک باب مدرسه در روستای ایور از توابع بخش کوهسرخ کاشمر با حضور مسوولان افتتاح شد.

شهرستان خلیل آباد در فاصله ۲۴۲ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =