تفاهم‌نامه توسعه فرهنگ رضوی بین وزارت ارشاد و آستان قدس رضوی منعقد می‌شود

مشهد- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از امضای تفاهم‌نامه‌ای بین این وزارتخانه با آستان قدس رضوی در خصوص پاره‌ای از اقدامات در حوزه توسعه فرهنگ رضوی خبر داد.

سید عباس صالحی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در مشهد افزود: امضای این تفاهم‌نامه که به زودی انجام می‌ شود همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با آستان قدس رضوی را در حوزه فرهنگ رضوی گسترش می‌دهد.

وی اضافه کرد: یکی از فرصت‌های کشور ایران و به طور خاص استان خراسان رضوی، وجود مضجع شریف ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) است که می‌تواند برای حوزههای مختلف فرهنگ و هنر مایه خیر و برکت باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: جشنواره امام رضا (ع) با بهره‌گیری از وجود مضجع شریف ثامن الحجج (ع) با رویکرد توسعه آموزه‌های رضوی در حوزه فرهنگ و هنر سالهاست که در نقاط مختلف کشور با محوریت مشهد مقدس در حال برگزاری است و این جشنواره یک ذخیره غنی برای فرهنگ و هنر رضوی به شمار می‌رود.

صالحی با اشاره به رشد کمی و کیفی هنرهای نمایشی و زیرساخت‌های آن در دولت‌های یازدهم و دوازدهم افزود: سالن‌های نمایش در طول ۶ سال گذشته در شهرهای بزرگ و کلانشهرهای کشور رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی ادامه داد: در این چند سال بخش خصوصی و غیردولتی به صورت جدی‌تری وارد عرصه ساخت سالن‌های نمایش شده و به کمک دولت در این بخش آمده‌اند به طوری که سهم قابل توجهی از سالن‌های نمایش در تهران و سایر شهرهای کشور متعلق به بخش خصوصی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تا پایان دولت دوازدهم تعداد سالن‌های نمایش در سراسر کشور به لحاظ کیفی و کمی افزایش قابل توجهی می‌یابد.

هم اکنون هزار و ۵۷ سالن نمایش، ۶۲۱ مجتمع فرهنگی – هنری با وسعت یک میلیون متر مربع و ۲۷۸ مجتمع در حال ساخت با وسعت ۸۰۰ هزار مترمربع در کشور وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =