تیم های برتر رقابت های استعدادیابی شطرنج دانش آموزان دختر در یاسوج مشخص شدند

یاسوج- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تیم های برتر رقابت های استعدادیابی شطرنج ویژه دانش آموزان دختر این استان امروز پنجشنبه در شهر یاسوج مرکز استان مشخص شدند.

سید محمدتقی علوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره از رقابت ها با حضور ۱۲۰ دانش آموز دختر کهگیلویه و بویراحمد از ۱۲ مدرسه استان به مدت ۲ روز برگزار شد.

وی افزود: دانش آموزان شرکت کننده در این رقابت ها از مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه دوم بودند و در هفت دور به روش سوئیسی به مصاف یکدیگر رفتند.

مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در مقطع ابتدایی تیم های مدارس پویا، فرهنگیان و سما به ترتیب اول تا سوم شدند.

علوی عنوان کرد: در مقطع متوسطه دوم نیز تیم های مدارس شریعت، کمایی مقدم و فرزانگان به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

وی مهمترین هدف برگزاری این رقابت ها را شناسایی و پرورش استعداد دانش آموزان دختر شطرنج باز مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه دوم کهگیلویه و بویراحمد برای حضور در مسابقات استانی و ملی اعلام کرد.

علوی ابراز داشت: معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد برای برگزاری این رقابت ها نهایت تعامل و همکاری را با هیأت شطرنج استان انجام داد.

وی گفت: تیم های برتر این رقابت ها با اهدای لوح سپاس و جوایز ارزنده از سوی هیأت شطرنج کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شدند.

افزون بر ۵۰ هزار ورزشکار ساماندهی شده مرد و زن در رشته های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =