۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۶
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 83572698
۰ نفر

برچسب‌ها

نخست وزیر گرجستان: مخالفان به دنبال اخلال در فعالیت دولت هستند

باکو – ایرنا – "گئورگی گاخاریا" نخست وزیر گرجستان امروز (پنجشنبه) نیروهای مخالف را به تلاش برای مسدود کردن فعالیت دولت این کشور متهم کرد.

هواداران ۲۵ حزب و گروه سیاسی مخالف دولت گرجستان به دنبال مخالفت حزب رویای گرجستان(حزب حاکم)  با اصلاح قانون انتخاباتی این کشور برای برگزاری انتخابات پارلمانی سال ۲۰۲۰ میلادی بر اساس نظام انتخاباتی تناسبی، از ۱۴ نوامبر (برابر ۲۳ آبان ماه گذشته)  تظاهرات اعتراض آمیز متوالی در برابر پارلمان گرجستان برگزار می کنند.

 معترضان در جریان این تظاهرات اعترض آمیز دو بار برای مسدود کردن مسیرهای ورودی پارلمان گرجستان برای جلوگیری از فعالیت آن  تلاش کردند که با اقدامات قاطعانه پلیس ویژه روبرو شده و در جریان متفرق کردن این  تظاهرات دهها تن بازداشت و تعدادی هم مصدوم شدند.

به گزارش پایگاه خبری "نیوز گئورگیا"، گاخاریا گفت: دولت تفلیس از آزادی بیان شهروندان گرجستانی حمایت می کند، ولی به نیروهای مخالف اجازه مسدود کردن فعالیت دولت را نخواهد داد.

 نخست وزیر گرجستان از اعضای هیات دولت این کشور خواست تا با وجود جریانات سیاسی جاری در این کشور و تلاش های خرابکارانه نیروهای مخالف، فعالیت خود را در رژیم عادی و بصورت کارآمد برای حل مشکلات شهروندان ادامه دهند.

 نیروهای مخالف دولت گرجستان، نظام انتخاباتی مختلط موجود را که انتخابات بر اساس سیستم انتخاباتی تناسبی و اکثریتی برگزار می شود، غیرعادلانه می دانند.

مخالفان معتقدند که برگزاری انتخابات پارلمانی سالها قبل براساس نظام انتخاباتی مختلط، به حزب حاکم امکان داد تا برتری خود در آن دوره انتخابات را تامین و اکثریت کرسی ها در پارلمان گرجستان را به خود اختصاص دهد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =