تاکید مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بر تسریع پروژه اتصال ریل به بندر کاسپین

انزلی-ایرنا- رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بر لزوم تسریع در روند اجرای پروژه اتصال ریل به بندر کاسپین تاکید کرد.

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، محمد ولی روزبهان پس از دیدار از مسیر خط جیرده به پیربازار به طول ۲۶ کیلومتر و مسیر ۱۰ کیلومتری پیربازار به مجتمع بندری کاسپین اظهار داشت: براساس دستور ریاست محترم جمهور و توافق منعقده میان این سازمان و وزارت راه، همکاری در اجرای پروژه و تأمین قسمتی از اعتبار آن برعهده سازمان منطقه آزاد انزلی است.

وی خاطرنشان کرد: با اتصال خط ریل سراسری به مجتمع بندری کاسپین، نه تنها حلقه های شبکه ترانزیتی منطقه تکمیل می شود بلکه این بندر استراتژیک شمال کشورمان به بنادر جنوبی کشور متصل شده و امکان بهره برداری از مزیت های ترانزیتی فرامنطقه ای ایران با تکیه بر ظرفیت های منطقه فرآهم می شود.

وی اضافه کرد: اتصال منطقه آزاد انزلی به شبکه ریلی که زمینه تکمیل شبکه حمل و نقل ترکیبی کشورمان با محوریت این منطقه را پدید می آورد، از طریق فعال سازی کریدورهای بین المللی عبوری از منطقه، موجب رونق اقتصادی و تجاری استان و کشور می‌شود.

در این بازدید گزارشی از ابعاد مختلف تملک اراضی، تهیه مصالح، نحوه اجرای طرح و تأمین بودجه به رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان ارائه شد و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با تأکید بر لزوم تسریع در اجرای این طرح ملی، همراهی مسئولان کشوری و استانی در اتصال این خط ریلی را بیانگر اهمیت آن قلمداد کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =