زمینه حفظ آرامش و نشاط سیاسی در جامعه بیشتر فراهم شود

رشت - ایرنا- استاندار گیلان با بیان اینکه راه حل مواجهه و نا امید کردن دشمنان‌ ، حفظ و تقویت وحدت و انسجام داخلی است ، گفت: می‌بایست زمینه حفظ آرامش و افزایش نشاط سیاسی در جامعه بیشتر فراهم شود تا امید آحاد مردم در برگزاری انتخاباتی سالم و البته در بستری امن بالا رود.

 گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ ارسلان زارع روز پنجشنبه درهمایش هیات های نظارت گیلان بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در رشت اظهار داشت: مردم ایران از ملت‌های پیشرو در مشارکت  سیاسی بین کشورهای آسیایی بوده‌اند، به طوری که با همه‌ استبدادگری قاجارها ، موفق به استقرار مشروطه شدند.

وی  با بیان اینکه انتخابات باشکوه و رقابتی ، نمایش قدرت کشور و نظام است، تصریح کرد:  باور قلبی دارم  که نظام اسلامی ایران بر اراده مردم استوار است و همین اتکا به مردم، زمینه‌ساز افزایش اعتماد عمومی شده است

وی با تاکید بر اینکه گیلانی ها  در عرصه مشروطه به شایستگی نقش آفرینی کردند،  افزود: تجربه مشارکت موثر مردم در انتخابات مجلس در تاریخ ایران ، پس از پیروزی انقلاب اسلامی گواه این موضوع است.

استاندار گیلان ادامه داد: مخالفان و معاندان ملت عزتمند ایران و نظام مقتدر جمهوری اسلامی به میزان تأثیر اعتماد عمومی و مشارکت مردم در حاکمیت و نقش آنان در استمرار سربلندی ملت و نظام  به خوبی مطلع هستند و  با برنامه‌ریزی هدفمند ، می کوشند مشارکت در این عرصه کم شود.

وی با بیان اینکه راه حل مواجهه و نا امیدی دشمنان‌ ، حفظ و تقویت وحدت و انسجام داخلی است ، اظهار داشت: می‌بایست زمینه حفظ آرامش و افزایش نشاط سیاسی در جامعه بیشتر فراهم شود تا امید آحاد مردم در برگزاری انتخاباتی سالم و البته در بستری امن بالا رود.

 زارع تصریح کرد: انتخابات باشکوه و رقابتی ، ضمن اینکه یک امر سیاسی و مربوط به تعیین سرنوشت مردم در اداره امور به شمار می‌رود ، نمایش قدرت کشور و نظام در عرصه‌های گوناگون است.

نماینده عالی دولت در گیلان در مسیر اجرای قانون ، حرکت در راه انقلاب و منافع مردم تأکید و تصریح کرد: سلامت ، امنیت ، مشارکت و رقابت چهار رکن مهم در انتخابات است.

وی با اشاره به این که برای تحقق هدف مهم سلامت انتخابات ، هیأت نظارت و ناظران می‌توانند مؤثر باشند اظهار داشت: همکاری و تعامل خوب و مستمر بخش‌های اجرایی و نظارت جهت اجرای قانون با رعایت اصل بی‌طرفی از سوی تمامی دست‌اندرکاران و رفتارهای هیأت‌های اجرایی و نظارت مؤلفه‌ای مهم برای اعتماد عمومی و افزایش مشارکت در انتخابات است.

 استان گیلان با افزون بر ۱۴ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ بر دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر و ۱۶ شهرستان، دارای ۱۱ حوزه انتخابیه و۱۳ نماینده در خانه ملت است و انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه امسال برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =