۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۵
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83572645
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف CNG در کردستان ۲۴ درصد افزایش یافت

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: بعد از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین در ۲۴ آبان، مصرف گاز CNG در استان در ۱۲ روز گذشته ۲۴ درصد افزایش یافته است.

احمد فعله‌گری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیش از آغاز اجرای این طرح، روزانه به طور میانگین ۴۴۰ هزار مترمکعب گاز سی ان جی در کردستان مصرف می‌شد که اکنون این مقدار به ۵۵۰ هزار مترمکعب در روز رسیده است.

وی مصرف سی ان جی استان در روز ۲۳ آبان را ۴۳۵ هزار و ۲۰ مترمکعب اعلام کرد و افزود: این رقم در ۲۴ آبان به ۴۷۲ هزار و ۴۰۴ متر مکعب رسید یعنی مصرف سوخت CNG در استان ۹ درصد بیشتر شد.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان عدم افزایش قیمت CNG را در افزایش مصرف آن موثر دانست و یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود با اتمام سهمیه بنزین ماهانه، مقدار مصرف سی‌ان‌جی در استان از مرز ۶۰۰ هزار متر مکعب در روز فراتر رود.

فعله‌گری بر آمادگی جایگاه‌های عرضه سوخت برای ارائه خدمات مستمر به شهروندان تاکید کرد و گفت: ظرفیت مناسبی به لحاظ عرضه CNG در استان وجود دارد و اکنون ۵۲ باب جایگاه در این رابطه فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه در زمینه توزیع گاز سی ان جی مشکلی وجود ندارد،  اضافه کرد: ظرفیت جایگاه‌های CNG کردستان ظرفیت فروش روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب سی ان جی را دارند.

در حال حاضر ۷۵ جایگاه فرآورده نفتی و ۵۲ باب جایگاه سی ان جی در استان کردستان به شهروندان خدمات می‌دهند  و روزانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر بنزین در جایگاه‌های استان توزیع می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =