۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۸
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 83572642
۱۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آلودگی هوای اصفهان، هفته آینده افزایش می‌یابد

اصفهان- ایرنا- پایداری وضعیت جوی و سکون نسبی هوا در روزهای آینده سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها و ناسالم شدن کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی و پرجمعیت استان می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان روز پنجشنبه با صدور اطلاعیه‌ای از استقرار جو به نسبت پایدار و افزایش آلاینده‌ها در کلانشهر اصفهان و شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان در روزهای آینده خبر داد.

در این اطلاعیه تاکید شد: با توجه به پایداری نسبی جو و سکون نسبی هوا، از روز جمعه تا اوایل روز دوشنبه، شرایط برای افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در کلانشهر اصفهان و شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان مهیاست.

بر اساس این اطلاعیه کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا تا رسیدن به شرایط ناسالم برای عموم از فردا (جمعه) تا روز دوشنبه هفته آینده در اصفهان و شهرهای صنعتی استان پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز به ایرنا گفت: نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی به نسبت پایدار بر روی استان تا ۲ روز آینده است.

حجت‌الله علی عسگریان افزود: وضعیت جوی در بیشتر مناطق استان بصورت قسمتی ابری تا نیمه ابری و در مناطق مرکزی  از جمله کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی استان به دلیل پایداری نسبی جو و سکون نسبی هوا شرایط برای انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش دید و کیفیت هوا وجود دارد.

وی ادامه داد: همچنین با عبور موج ناپایدار ضعیف از نواحی غربی استان شرایط برای بارش پراکنده باران و برف در این مناطق مهیاست.

علی عسگریان بیان کرد: دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان یک تا ۲ درجه سانتیگراد افزایش خواهد داشت.

کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان برای کلانشهر اصفهان در روز جمعه (فردا)، هوای قسمتی ابری و غبارمحلی، گاهی افزایش ابر و وزش باد و برای روز شنبه، هوای قسمتی ابری و غبار محلی و گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =