رقابت‌های انتخابی تیم ملی تاتار کوراش در قوچان آغاز شد

مشهد- ایرنا- اولین دوره رقابت‌های انتخابی تیم ملی تاتار کوراش روز پنجشنبه با حضور ۹۰ ورزشکار در سالن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی قوچان آغاز شد.

رییس هیات جودو خراسان رضوی در حاشیه برگزاری این دوره از مسابقات به خبرنگار ایرنا گفت: در این رقابت‌ها ۱۱ تیم از استان‌های مازندران، گیلان، گلستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و البرز در ۹ وزن ۶۰ ، ۶۵ ، ۷۰ ، ۷۵ ، ۸۰ ، ۸۵ ، ۹۰ ، به اضافه ۱۰۰ و منهای ۱۰۰ کیلو گرم با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

احمد امیرفخریان افزود: در پایان مسابقات ۳۶ نفر برای اردوی تیم ملی انتخاب می‌شوند و اعضای سابق تیم ملی که نتوانسته‌اند در این رقابت‌ها حضور پیدا کنند نیز به این ورزشکاران می‌پیوندند تا در ۲ یا سه اردوی تیم ملی در تهران یا اراک آمادگی خود را برای مسابقات بین‌المللی افزایش دهند.

وی ادامه داد: شهرستان‌هایی همچون قوچان، چناران و کلات از جمله شهرهایی محسوب می‌شوند که جایگاه محسوسی در این رشته ورزشی دارند و خراسان رضوی توانسته است امسال در رده‌های نونهالان، نوجوانان و جوانان مدال‌های طلا و برنز این رشته را از آن خود کند.

وی نزدیک بودن رشته ورزشی جودو با چوخه را نیازمند مدیریت ظریف دانست و گفت: کشتی با چوخه بستر خوبی برای تامین نیروهای جودو به وجود آورده که باید مراقبت شود جوانان چوخه کار مدت طولانی در این رشته نمانند زیرا به بن بست رسیده و راه برای شرکت در مسابقات خارجی ندارند.

امیرفخریان با اشاره به تعلیق جودو جمهوری اسلامی ایران توسط فدراسیون جهانی جودو افزود: در منشور اخلاقی هیچ کشوری این مسئله وجود ندارد که اگر ورزشکاری برای مسابقه مقابل حریف خود حاضر نشود، ورزش آن کشور را تعلیق کنند لذا پشت پرده این ماجرا دستان رژیم صهیونیستی دیده می‌شود.

وی ادامه داد: مهمترین تکلیف در این برهه حضور فعال در عرصه جودو داخلی است تا زمانی که تعلیق‌ها برداشته شد ایران همچون گذشته حضور پررنگ در عرصه‌های جهانی این رشته از خود نشان دهد.

خراسان رضوی دارای بیش از ۶ هزار ورزشکار فعال در رشته جودو است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =