نخبگان سرمایه های کشور هستند

بروجرد - ایرنا - فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: نخبگان سرمایه های کشور هستند  که این افراد اندیشه های خود را برای پیشرفت و موفقیت پرورش داده‌اند.

به گزارش ایرنا سردار مرتضی کشکولی روز پنج شنبه در همایش تجلیل از نخبگان که در کانون بسیج برگزار شد افزود: یکی از سرمایه های کشور، نخبگان هستند که از ظریفت های درونی کشور محسوب می شوند و آغاز هر پیشرفتی، توجه به ظرفیت های درونی است.

وی اضافه کرد: نخبگان قله های پیشرفت کشور هستند و هر پیشرفتی که در کشور انجام می شود به وسیله دستان و افکار همین نخبگان است.

سردار کشکولی اعتماد به نفس، تمایل انسانها به پیشرفت و تقویت ظرفیت های درونی را از عوامل تمدن دانست و گفت: باید تلاش کرد تا ظرفیت های داخلی را تقویت کنیم و نخبگان در این راستا نقش بسیار مهمی دارند.

وی اظهار داشت: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون هویت دینی نقش مهمی داشته و دارد و بسیج از این هویت به خوبی پاسداری کرده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان افزود: یکی از مهمترین عوامل رشد یک ملت، توجه به ظرفیت های داخلی است و در این میان غنی ترین سرمایه های داخلی، نخبگان هستند که اندیشه های خود را شکوفا کرده و در مسیر پیشرفت حرکت کرده اند.

وی بیان کرد: دانایی باید مبتنی بر اعتماد به نفس شکوفا شود چرا که دانایی بدون اعتماد به نفس موفقیتی را به دنبال ندارد و نقش نخبگان در کشور بسیار برجسته و مشهود است و نخبگان باید قدر خود را بدانند که خدا چه نعمتی به آنها داده و ما نیز قدر آنها را می دانیم.

سردار کشکولی با اشاره به فرار مغزها افزود: برخی از کشورها با صرف هزینه های فراوان سعی دارند تا جمعی از نخبگان را در اختیار داشته باشند و با این اقدام می خواهند شبکه نخبگانی را در کشورها جمع کنند.

وی اضافه کرد: این کشورها نمی خواهند که کشورهای دیگر توسط نخبگان به رشد و پیشرفت برسند و با این پروژه فرار مغزها به دنبال گرفتن فرصت رشد از کشورها هستند اما باید هوشمندانه توجه داشت که نقش نخبگان در کشور مهم است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: هر جایی که به ظرفیت های درونی توجه شده موفقیت را مشاهده کرده ایم و در هر جایی که به ظرفیت های داخلی توجه نشده پیشرفتی دیده نشده است به طوری که در جنگ هشت ساله امکانات زیادی در اختیار نداشتیم اما ایستادگی و استقلال در کشور سبب شد تا امروز در بخش های مختلف علمی و دیگر عرصه ها موفقیت های بزرگی را کسب کنیم که دنیا را متحیر کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =