سهم کردستان از تسهیلات تبصره ۱۸ بودجه امسال ۸۰ میلیارد تومان است

سنندج - ایرنا - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: سهم این استان از تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ بودجه سال جاری، ۸۰ میلیارد تومان است که برای رونق تولید در اختیار واحدهای تولیدی واجد شرایط قرار می‌گیرد.

محمد دره‌وزمی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با اشاره به اینکه علاوه بر رونق تولید از دیگر منابع بانکی که دولت در اختیار واحدهای تولیدی گذاشته، امکان بهره‌مندی از بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه امسال است، افزود: سه هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی و سه هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از محل منابع بانکی در اختیار تولیدکنندگان قرار داده می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه کردستان یک درصد صنعت کشور را دارد، یادآور شد: با توجه به اینکه سهم استان از تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ بودجه،  ۸۰ میلیارد تومان است تا به امروز ۷۵ مورد به مبلغ ۲۴۷ میلیارد تومان در سامانه ثبت نام و به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

وی در خصوص خدمات ارائه شده در حوزه رفع موانع پیش روی تولید در استان اظهار داشت: ۱۸۹ مورد به مبلغ ۲۸۹ میلیارد تومان در سال ۹۷ برای دریافت تسهیلات رونق تولید در سامانه ثبت‌نام کردند که از این تعداد به ۹۸ واحد ۱۱۰ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد و ۸۲ مورد هم ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان یارانه سود تسهیلات آنها به حساب بانک‌ها واریز گردید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه در سامانه سال ۹۸ هم ۵۰ مورد به مبلغ ۸۴ میلیارد تومان به بانک‌ها از طریق این کارگروه معرفی شدند،  اضافه کرد: یک هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات رونق تولید در سال‌های ۹۷ و ۹۸ به واحدهای تولیدی استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد این تسهیلات باید به واحدهای صنفی پرداخت شود، تاکید کرد: ۱۱۰ واحد صنفی استان به مبلغ ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند که در بخش صنعت هم تاکنون سه مورد به مبلغ چهار میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده ولی در صنوف هیچ موردی پرداخت نشده است.

معرفی  ۱۶۸ میلیارد تومان طرح کشاورزی به بانک‌های استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان هم در این جلسه اظهار داشت: به ۵۲۰ طرح کشاورزی استان ۵۰ میلیارد و ۸۷۸ میلیون تومان تسهیلات سرمایه در گردش پرداخت شده است.

خالد جعفری با بیان اینکه از محل تبصره ۱۸، ۴۸ میلیارد و ۵۰۴ میلیون تومان سرمایه ثابت و ۳۱ میلیارد تومان سرمایه در گردش به بخش کشاورزی استان ابلاغ شد، افزود: تاکنون ۱۶۸ میلیارد تومان طرح کشاورزی به بانک‌های کشاورزی، پست بانک و توسعه تعاون معرفی شده که به ۱۳ طرح مبلغ ۵۳ میلیارد و ۹۷۸ میلیون تومان توسط بانک کشاورزی پرداخت شده است.

جعفری  تاکید کرد: ۱۲ میلیارد و ۴۲۶ میلیون تومان طرح به بانک توسعه تعاون و ۱۲ میلیارد و ۶۳۲ میلیون تومان به پست بانک معرفی شده که تاکنون یک مورد به مبلغ ۱۰۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پرداخت شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =