احزاب نقش‌آفرین در کنار اصحاب رسانه می‌توانند سلامت جامعه را تضمین کنند

زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: احزاب نقش‌آفرین در کنار اصحاب رسانه می‌توانند سلامت جامعه را تضمین کنند و اگر احزاب، رسانه‌ها و مجموعه‌های مختلف را تقویت کنیم پیشرفت‌های خوبی در جامعه حاصل خواهد شد.

احمدعلی موهبتی روز پنجشنبه در نشست انتخابات شورای مرکزی دفتر نمایندگی خانه احزاب سیستان و بلوچستان اظهار داشت: توسعه در استان باید همه جانبه باشد و اگر توسعه سیاسی صورت نگیرد همه‌ی توسعه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره آسیب خواهد دید.

وی با اشاره به اینکه اقدامات ویژه‌ای در این دولت در زمینه حزبی انجام شده است، گفت: 36 حزب در سیستان و بلوچستان نمایندگی دارند که از لحاظ تعداد با کشور فاصله زیادی داریم.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: توجه به احزاب باید در استان صورت گیرد و در این زمینه نباید مانع راه دیگران شد.

وی با اشاره به اینکه باید بستر فعالیت فراهم شود، بیان کرد: ایجاد احزاب یا سمن‌ها زمانی می‌تواند موفق باشد که تکثر در حین وحدت را بپذیریم و احترام متقابل و کرامت انسان شرط اول در این زمینه است.

موهبتی گفت: نگاهی که امروز در خانه احزاب ایجاد شده اگر به همین شکل ادامه یابد، باعث پیشرفت کشور خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم خانه احزاب سنگ بنایی برای تعالی جمهوری اسلامی ایران باشد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان نیز اظهار داشت: اعتماد و واگذاری خیلی از امور کشور به دست خود مردم در قالب تشکل‌ها و احزاب موفقیت‌های بیشتری را در پی خواهد داشت.

علی زینی‌وند گفت: در طول نظام جمهوری اسلامی به خصوص دولت تدبیر و امید توجه زیادی به مردم شده و شعارهای محوری حول توجه به احزاب و تشکل‌ها بوده و وزیر کشور منشوری تدوین کردند که در آن محوریت با تشکل‌هاست.

وی افزود: اقدامات موثری در سیستان و بلوچستان در بحث سمن‌ها انجام شده و خانه سمن‌ها آماده تغییر و تحول است و در حوزه خیریه‌ها نیز اتفاقات خوبی در استان رخ داده است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: این استان آنقدر در زمینه‌های مختلف توانمندی دارد که اگر ایده‌های نو اجرایی شود شاهد اتفاقات بی‌نظیری خواهیم بود.

وی ادامه داد: کار حزبی و تشکیلاتی در کشور و به خصوص در سیستان و بلوچستان سخت است و باید به کسانی که این کار را انجام می‌دهند نگاهی متفاوت داشت.

زینی‌‍وند گفت: خانه احزاب سیستان و بلوچستان به عنوان هجدهمین استان امروز افتتاح شد و امیدواریم مسئولین کشور و مردم در کنار یکدیگر به سمت جلو حرکت کنند زیرا هرچه امور به دست مردم سپرده شود به همان میزان کارها با موفقیت بیشتری پیش خواهد رفت. 

خانه احزاب سیستان و بلوچستان امروز در زاهدان با حضور رییس خانه احزاب ایران افتتاح و اعضای آن براساس رای‌گیری انتخاب شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =