۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۲۴
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 83572545
۰ نفر

برچسب‌ها

معرفی ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی از اهداف برپایی جشنواره‌هاست

یزد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری استان یزد هدف از برپایی جشنواره‌ها از جمله زعفران را معرفی ظرفیت‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری روستاها و شهرستان ها بیان کرد.

سید مصطفی فاطمی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه جشنواره زعفران استان یزد در روستای « بنستان»  شهرستان بهاباد افزود: برگزاری جشنواره علاوه بر نشاط و شادابی ، موجب تحرک و  پویایی مناطق می شود.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره های مختلف در استان اظهارداشت: استقبال بسیار خویی از جشنواره‌ها صورت گرفته است، طوریکه از جشنواره انار تفت ۵۰ هزار نفر بازدید کردند.
وی از برپایی جشنواره « زردک : در خرانق، قورمه و کباب در مهریز و گردشگری معلولان هفته آینده در استان خبر داد گفت: در حال حاضر برگزاری جشنواره‌های متعدد به مطالبه مردمی تبدیل شده و به صورت مردمی و خودجوش برپا می شوند.
فاطمی افزود: برپایی جشنواره‌ها در حوزه های مختلف در مجموع آغاز خوبی در حوزه گردشگری است.
وی خاطر نشان کرد: معرفی ظرفیت‌های گردشگری، جاذبه های تاریخی موجب رونق اقتصادی در هر منطقه می شود. 

همچنینمحمدرضا صباغیان بافقی نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی به ظرفیت‌های بهاباد اشاره کرد و گفت: یکی از ظرفیت های این منطقه کشت زعفران است که یکی از عوامل افزایش درآمد شهروندان و عامل توسعه این شهرستان است.
وی اضافه کرد: اگر در زمینه بازاریابی و فرآوری این محصول برنامه ریزی مدونی صورت گیرد به اقتصاد این منطقه کمک شایانی خواهد شد.

به گفته محمدحسین ملانوری معاون سازمان جهاد کشاورزی یزد سطح زیرکشت فعلی زعفران استان  ۷۳۴ هکتار است که بهاباد با ۴۰۰ هکتار بیشترین سطح زیرکشت این گیاه را دارد و از هر هکتار آن ۵.۵ کیلوگرم محصول خشک برداشت می شود .

به گفته وی از ۱۲۲ هزار هکتار سطح زیرکشت جهانی زعفران حدود ۱۱۵ هزار هکتار آن مربوط به ایران است .

وی بابیان اینکه زعفران از جمله گیاهان کم آبخواه است، ادامه داد: کشت زعفران با مصرف آب کم و درآمد بالا از جمله طرح های اقتصاد مقاومتی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

همچنین رئیس سازمان جهاد کشاورزی یزد مردادماه امسال گفته بود که  زعفران تولیدی استان به دلیل شرایط آب و هوایی و خاک مناسب از کیفیت بالایی برخوردار است و یزد رتبه ششم تولید این محصول را در کشور داراست.

سیدجمال سجادی پور بابیان اینکه ۲ هزار و ۷۶۰ کیلو گرم زعفران در استان تولید می‌شود، افزود: امسال با افزایش ۱۰۴ هکتار به مجموع زیرکشت ، سطح زیرکشت آن به ۸۵۰ هکتار افزایش می‌یابد و میزان برداشت این محصول به حدود سه هزار کیلوگرم افزایش خواهد یافت. 

وی با بیان اینکه در هر هکتار از مزارع زعفران حدود ۲۵ نفر اشتغالزایی ایجاد می‌شود، اظهار کرد: بیشترین سطح زیرکشت این محصول در استان در شهرستان‌های بهاباد، بافق، مهریز و ابرکوه قرار دارد.

 زعفران با نام علمی Crocus Sativus.L از جمله گیاهان دارویی است که سابقه آن به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰  سال قبل می رسد ، گفته می‌شود که این گیاه ظاهرا بومی یونان و مناطق مدیترانه‌ای است ولی بسیاری از پژوهشگران معتقدند که خاستگاه زعفران به عنوان با ارزش‌ترین ادویه جهان به دامنه‌های کوه‌های زاگرس و به ویژه ناحیه الوند در ایران تعلق دارد.

جنس زعفران دارای گونه‌های متعددی بوده و برای آن حدود ۸۰ گونه ذکر شده. در ایران بیش از ۱۰ گونه که نزدیک به زعفران زراعی هست، گزارش شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =