۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۱
کد خبرنگار: 1771
کد خبر: 83572530
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

فعالیت شبکه خبری روسیه در بولیوی متوقف می شود

تهران - ایرنا - شبکه خبری آر.تی روسیه به تازگی اعلام کرده است که پخش برنامه های بخش اسپانیولی زبان این شبکه خبری از هفته آینده در بولیوی قطع خواهد شد.

به گزارش روز پنجشنبه سایت اینترنتی شبکه آر.تی، سازمان مسئول نظارت بر شبکه های تلویزیونی در بولیوی (Cotas)  بدون اعلام دلیل، دستور توقف فعالیت های بخش اسپانیولی زبان این شبکه خبری روسیه را صادر کرده است.

اگرچه به نظر می رسد دستور توقف پخش برنامه های شبکه آر.تی روسیه در بولیوی از سوی دولت موقت این کشور آمریکای لاتین صادر شده باشد، اما هنوز هیچ خبر رسمی در این خصوص اعلام نشده است.

در زمان دولت اوو مورالس رئیس جمهوری مستعفی بولیوی، دولت لاپاز از هم پیمانان نزدیک روسیه در منطقه آمریکای لاتین بود. اما پس از رویداد یک شبه کودتا در بولیوی در هفته های اخیر که مورالس را ناگزیر به استعفا کرد، خانم جنینه آنیس از رهبران مخالف مورالس خود را رئیس جمهوری موقت بولیوی اعلام کرد و دولت موقت تشکیل داد.

در روز 23 آبان گذشته روسیه رسما اعلام کرد که جنینه آنیس را به عنوان رئیس جمهوری موقت بولیوی به رسمیت می شناسد اما نگران اعتماد اعضای پارلمان بولیوی نسبت به او است.

روز گذشته، رئیس جمهوری موقت بولیوی پس از یازده سال، سفیر این کشور در آمریکا را معرفی کرد. دولت موقف بولیوی تمایل به توسعه روابط با آمریکا دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =