۱۸ هزار جوان عضو هلال احمر سیستان و بلوچستان هستند

زاهدان- ایرنا- معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۱۸ هزار نفر در سنین پنج تا ۲۹ سال عضو داوطلب جوانان جمعیت هلال احمر در این استان هستند.

علیرضا میری روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: توسعه و مشارکت جوانان در تصمیم‌گیری‌ها، تربیت و آموزش جوانان به منظور آماده ساختن آنان در انجام خدمات امدادی و عام المنفعه از اهداف تشکیل سازمان جوانان هلال احمر است.
وی افزود: این افراد با عضویت در کانون‌های غنچه‌های هلال، دانش‌آموزی، دانشجویی، طلاب، جوانان و آزاد در بخش‌های مختلف فرهنگی، ورزشی و غیره مشغول به فعالیت هستند.
معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد: تربیت و آموزش فعالیت‌های امدادی و بشر دوستانه به جوانان از جمله وظایف سازمان هلال احمر است.

وی از اجرای طرح دادرس در سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: ۲۵ هزار دانش‌آموز پایه هشتم این استان امسال در قالب طرح دادرس آموزش‌های لازم امداد و نجات را فرا می‌گیرند.

میری ادامه داد: این طرح با هدف افزایش سطح ایمنی، کاهش خطرپذیری مدارس و ترویج ظرفیت‌های خودامدادی در میان دانش‌آموزان اجرایی می‌شود.

وی گفت: در این طرح دانش‌آموزان پناه‌گیری، خروج اضطراری، اسکان موقت، کمک‌های اولیه، اطفای حریق و چگونگی حفظ خونسردی در زمان بروز حوادث را آموزش می‌بینند.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان بیان کرد: ۲۰ هزار و ۴۰۰ دانش‌آموز این استان پارسال در قالب طرح دادرس (دانش آموز آماده در روزهای سخت) آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به سبب گستردگی زیاد (۱۱.۵ درصد گستره کشور) و موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی از جمله استان‌هایی است که احتمال وقوع چندین مخاطره طبیعی بطور همزمان در آن وجود دارد، در شمال این استان تندبادها و گرد و غبار شدید و خشکسالی، در مرکز سیل و زلزله و در جنوب نیز احتمال وقوع سونامی و دمای زیاد هوا بعضاً تا بیش از ۵۰ درجه و ریزش باران های فصلی و جاری شدن سیل های مقطعی وجود دارد.
هلال احمر سیستان و بلوچستان به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی و عضوی از نهضت بین المللی «صلیب سرخ و هلال احمر» همواره در همه حوزه‌های بهداشت، درمان، توانبخشی، داوطلبان، امور جوانان، امداد و نجات در حوادث طبیعی و غیر طبیعی و غیره پیشتاز بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =