استاندار نجف: به خشونت متوسل نمی شویم

تهران-ایرنا- "لوی الیاسری" استاندار نجف امروز (پنجشنبه) با تاکید بر اینکه دولت محلی در تلاش برای خاموش کردن فتنه است گفت: ما به خشونت متوسل نمی شویم و از همه شخصیت های موثر در نجف می خواهیم برای گفت و گو و حفظ مسالمت آمیز بودن اعتراض ها وارد عرصه شوند.

به گزارش پایگاه خبری سومریه نیوز، استاندار نجف در پیامی گفت: شما به دنبال اجرای اصلاحات و تصویب قوانینی برای تحقق خواسته ها جهت داشتن کشوری آزاد و دموکراتیک هستید تا ارگان های دولت به دور از فساد عمل کنند اما از روز گذشته شاهد خروج گروهی از جونان برای ایجاد اغتشاش هستیم؛  همه ما به دنبال یافتن مسالمت آمیز ترین راه حل برای پایان دادن به خشونت ها هستیم. ما در این مسیر به رهنمودهای مرجعیت عالی و خواست همه عراقی ها برای عدم تبدیل اعتراضات به خشونت ها پایبندیم.

وی افزود: تاسف بار است که این جوانان برای نشان دادن اعتراض خود به بستن راه ها و آتش زدن برخی از اماکن حیاتی و کلیدی استان دست زدند.

الیاسری گفت: ما در دولت محلی و نیز فرماندهان امنیتی و تیم های دفاع مدنی تلاش کردیم با معترضان در تماس باشیم و از آنها بخواهیم به خشونت اخیر خود پایان دهند و این اقدامات را تنها به خاطر حفظ امنیت نجف و اهالی آن و حفظ مسالمت آمیز بودن اعتراضات مردم این استان انجام دادیم.

استاندار نجف گفت: به همه تاکید می کنیم که ما در صدد خاموش کردن این فتنه هستیم و در این راه از خشونت استفاده نمی کنیم. نیروهای امنیتی برای حمایت از شما (مردم) و برقراری امنیت در صحنه حضور دارند. این وظیفه ماست که به خاطر نجف و جوانان هوشیارمان با تدبیر و آرامش رفتار کنیم و به هیچ وجه نمی خواهیم خون هیچ عراقی ریخته شود چه از معترضان و  چه از نیروهای امنیتی. حفظ نظم عمومی بر همگان واجب است.

الیارسری گفت: بنابر وظیفه ملی و اخلاقی و شرقی از همه عشایر، اهالی استان، تحصیل کرده ها، رسانه ها و همه شخصیت های موثر می خواهیم برای گفت و گو وارد صحنه شوند. ما مراقب نجف و مردم آن هستیم.  

وی افزود: ما همچین پیام خود را به فتنه گران و آشوب گران ارسال می کنیم و به ان ها می گوییم که شما برای مردم نجف شناخته شده هستید. سوار موج (اعتراض ها) نشوید. شما همه چیز را از دست دادید و گذشته تان برای همه مردم نجف روشن است.

منابع خبری در عراق چهارشنبه شب گزارش دادندکه مهاجمان کنسولگری ایران در نجف را آتش زدند.

وزارت خارجه عراق در واکنش به این اقدام در بیانیه ای اعلام کرد که حمله به کنسولگری ایران در نجف را به شدت محکوم می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =