نخستین قطار از بستان‌آباد وارد مشهد شد

مشهد- ایرنا- درپی افتتاح خط آهن میانه - بستان آباد در آذربایجان شرقی که دیروز توسط رییس جمهوری انجام شد نخستین قطار مسافربری از بستان‌آباد امروز (پنجشنبه) وارد مشهد شد.

مدیرکل راه آهن خراسان به خبرنگار ایرنا گفت: مسافران این قطار که ۲۰۰ نفر از خانواده شهدا هستند ساعت هشت امروز وارد ایستگاه راه آهن مشهد شده و مورد استقبال مدیران و همکاران بسیجی این اداره قرار گرفتند.

مصطفی نصیری ورگ، زمان سیر این قطار را حدود ۱۸ ساعت عنوان کرد و افزود: با افتتاح مسیر ریلی مشهد - بستان‌آباد تعداد مقاصد ریلی مسافربری فعال از مشهد به شهرها و مراکز استان‌های کشور به ۳۰ شهر افزایش یافت.

بستان‌آباد از شهرهای استان آذربایجان شرقی و در ۵۰ کیلومتری تبریز است که به دلیل قرار گرفتن در میان شهرهای تبریز، زنجان، میانه و اردبیل از نظر اقتصادی اهمیت به سزایی دارد.

خط آهن میانه - بستان آباد به طول ۱۳۲ کیلومتر دیروز توسط رییس جمهوری افتتاح و نخستین سفر ریلی از این مسیر به مقصد مشهد انجام شد.

برای اجرای این طرح دو خطه حد فاصل میانه تا بستان‌آباد تاکنون هزار و ۴۱۴ میلیارد تومان هزینه شده است.

روزانه ۸۸ رام قطار مسافربری بیش از ۴۰ هزار مسافر را در مسیر مشهد به ۳۰ شهر و مرکز استان در کشور جا به جا می‌کند. به خاطر وجود بارگاه منور رضوی در مشهد بیش از ۴۰ درصد قطارهای مسافربری ایران به این کلانشهر رفت و آمد دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =