بیش از هزار نفر فعال گردشگری در اردبیل آموزش دیدند

اردبیل - ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از آموزش هزار و ۳۸۳ فعال گردشگری در این استان در سال جاری خبر داد.

صغری فرشی روز پنجشنبه گفت: امسال ۲۰۰ ساعت کارگاه آموزشی برگزار شده و در مجموع ۶ هزار و ۸۴۹ نفر ساعت دوره آموزشی عملیاتی شد.

او با اشاره به برگزاری دوره‌ها برای  تاسیسات گردشگری اظهارداشت: دوره‌های آموزشی برای فعالان گردشگری مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی، راهنمایان گردشگری، مجتمع‌های سلامت، تندرستی و آبدرمانی و مراکز پذیرایی، جوامع محلی و اقامتگاه‌های بوم گردی برگزار شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل افزود: همچنین هفت تور علمی آموزشی در این مدت برگزار شده که از جمله می‌توان تور ویژه مدیران فنی و راهنمایان تور، آشنایی با گیاهان ایران و آشنایی با نحوه استقرار بنا در طبیعت نام برد.

به گفته فرشی ، تورهای علمی – آموزشی فنون و مهارت‌های تورگردانی، تور علمی- آموزشی تنوع زمین‌شناسی، تور علمی – آموزشی آشنایی با خزندگان ایران و تور علمی – آموزشی آشنایی با پرندگان ایران و پرنده‌نگری برگزار شده است.

او با تاکید به اینکه آموزش فعالان گردشگری از سال گذشته با جدیت دنبال می‌شود، افزود: این مهم با هدف ارتقای کیفی و کمی خدمات ارائه شده به گردشگران و افزایش ماندگاری مسافران دنبال می‌شود.

وی گفت: با انتقال آموزش و مهارت، می‌توان فرصت‌های شغلی را در حوزه گردشگری استان رقم زد.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۴۸ هزار نفر جمعیت با استان‌های گیلان، زنجان و آذربایجان‌شرقی همسایه بوده و گردشگری در کنار کشاورزی و صنعت به عنوان سه محور توسعه این خطه در نظر گرفته شده است.

در حال حاضر ۳۲ واحد هتل با بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ تخت، ۸۷ واحد هتل آپارتمان با بیش از پنج هزار و ۴۰۰ تخت، ۹۸ واحد مهمانپذیر با بیش از چهار هزار و ۶۰۰ تخت، سه واحد کمپینگ گردشگری با ۴۰ تخت، ۲ واحد مجتمع گردشگری با ۱۵۰ تخت و ۲ واحد اقامتگاه بوم‌گردی با ۵۰ تخت در خدمت گردشگران استان اردبیل است.

تعداد گردشگران ورودی به استان اردبیل در سال گذشته حدود هشت میلیون نفر بوده و شهرستان سرعین به عنوان قطب مجتمع‌های آبدرمانی کشور نقش موثری در رونق گردشگری این استان دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =