۷ آذر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۷
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83572506
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هوای استان سمنان غبارآلود می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: غبار و آلاینده‌های جوی پدیده غالب امروز، هفتم آذر به ویژه در نواحی غربی و صنعتی در این استان است.

ایرج مصطفوی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس الگوهای پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، با نفوذ امواج کم دامنه ناپایدار به استان سمنان تا ۷۲ ساعت آینده، ابرناکی و در برخی نقاط به ویژه در ارتفاعات و نواحی شمالی بارش‌های پراکنده باران و برف  دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: دمای هوای استان سمنان تا ۷۲ ساعت آینده افزایش تدریجی دارد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان تصریح کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای مرکز استان ۲ و بیشینه دمای آن ۹ درجه سانتیگراد بود.

مصطفوی اضافه کرد: قلعه نوخان و دیباج با کمینه پنج درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و گرمسار، آرادان، ایوانکی و حسینان با حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به رضوان با ۴۳ کیلومتر بر ساعت بود.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

اخبار مرتبط