سیستم ایکس‌ری در گمرک بیله‌سوار نصب می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های استان اردبیل گفت: برای تسریع در صادرات و واردات محصولات کشاورزی به جمهوری آذربایجان، تفاهم‌نامه نصب دستگاه ایکس‌ری در گمرک بین‌المللی بیله‌سوار مغان منعقد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، اکبر زارع روز پنجشنبه افزود: صندوق نوآوری شکوفایی از شرکت‌های دانش بنیان به عنوان طرف تفاهم‌نامه متعهد شده تا مدت ۶ ماه آینده با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۹۰ میلیارد ریال دستگاه ایکس‌ری را در محل گمرک بیله‌سوار نصب کند.

وی اظهارداشت: در جلسه ای که با حضور سردار موئدی رییس کالای قاچاق و ارز کشور برگزار شد، قرار شد صندوق نوآوری شکوفایی شرکت دانش‌بنیان با در نظر گرفتن شرایط منطقه این دستگاه را نصب کند.

زارع گفت: با نصب این دستگاه روند تردد کامیون‌ها تسریع و سلامت صادرات و واردات بطور تضمینی انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان شهرداری‌های استان اردبیل همچنین بیان کرد: سازمان همیاری شهرداری‌های استان با مشارکت در طرح‌های عمرانی کارهای خوبی در استان شروع کرده و با حمایت استاندار اردبیل نتیجه این مشارکت‌ها در سال‌های آتی مشخص خواهد شد.

زارع با بیان اینکه در آینده نزدیک عملیات اجرایی چند پروژه بزرگ آغاز می‌شود، تشریح‌کرد: مطالعه پروژه راه‌آهن اردبیل - پارس آباد، عملیات اجرایی نصب دستگاه ایکس‌ری، آغاز احداث هتل پنج ستاره و چند پروژه خرد و بزرگ با تلاش این سازمان در استان شروع می‌شود.

وی اظهارامیدواری کرد با همکاری و مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی استان بروکراسی اداری کاهش یافته و مسیر حرکت برای توسعه همه‌جانبه تسریع شود.

بیله‌سوار مغان در ۱۶۵ کیلومتری شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است، تنها گمرک بین‌المللی استان در این شهرستان واقع است.

روزانه بیش از سه هزار مسافر آذری از طریق گمرک مرزی بیله‌سوار مغان بین ۲ کشور ایران و جمهوری آذربایجان تردد می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =