کتابخانه ۵۰ساله مرودشت بازگشایی شد

شیراز- ایرنا- کتابخانه عمومی پردیس مرودشت که نیم قرن قدمت دارد،پنجشنبه هفتم آذر ۹۸ بازسازی و بازگشایی شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس در آیین بازگشایی این کتابخانه با اشاره به اینکه امسال سه کتابخانه عمومی در شهرستان مرودشت تعمیر، بهسازی و شاداب سازی شده است، گفت: تعمیرات سه کتابحانه عمومی ولیعصر (عج)، پردیس و دشتک ابرج امسال انجام شد، کتابخانه عمومی ولیعصر (عج)در هفته دولت به بهره برداری رسید و کتابخانه دشتک نیز به زودی بازگشایی خواهد شد.

روح‌الله منوچهری با اشاره به سابقه فعالیت کتابخانه پردیس از ۵۰ سال پیش، اضافه کرد: باتوجه به فرسودگی ساختمان، بازسازی و تعمیر این کتابخانه بسیار لازم بود و این پروژه با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به سرانجام رسید.

او بیان کرد: اکنون نوبت مردم است که از این امکانات استفاده کنند. زیرساختی که باید، آماده و به‌روز می‌شد، فراهم شده و امروز باید در مسیر افزایش علاقه مردم گام برداریم؛ چراکه آمارها بیان می‌کند هرجا فضا و امکانات خوب باشد، مردم از کتابخانه بیشتر استقبال  می‌کنند.

منوچهری به اقدامات گسترده کتابخانه‌های عمومی اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های خرد و کلان بسیاری در کتابخانه‌ها انجام می‌شود که حاصل آن، افزایش ۵۰درصدی آمار مردم در عضویت و امانت بوده است.

کتابخانه عمومی پردیس، نخستین کتابخانه شهرستان مرودشت و در سال ۱۳۵۰ تاسیس شده است. این کتابخانه ۱۱۰۰ مترمربع زیربنا و قریب به ۱۵هزار نسخه کتاب دارد. در حال حاضر ۱۳ کتابخانه عمومی نهادی و ۲ کتابخانه مشارکتی در مرودشت فعال است.

مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز است.

اخبار مرتبط