مسابقات نجوم در سقز نفرات برگزیده خود را شناخت

سنندج - ایرنا - مسابقات نجوم در شهرستان سقز به مناسبت هفته جهانی فضا با شناخت نفرات برگزیده در هر دو رشته داستان نویسی و نقاشی ویژه دانش آموزان مقاطع تحصیلی مدارس بکار خود پایان داد.

مدیر کانون فرهنگی تربیتی شهید بهشتی سقز روز پنجشنبه در آیین اختتامیه این مسابقات اظهار داشت: مسابقات نجوم در قالب دو مسابقه داستان نویسی و نقاشی میان دانش آموزان مدارس شهرستان سقز با حمایت انجمن نجوم برگزار شد.

پرشنگ امیری با بیان اینکه ۱۷۰ نقاشی و ۴۰ داستان به دبیرخانه مسابقات در کانون شهید بهشتی ارسال شد،  افزود: چهار نفر در بخش داستان نویسی و ۱۲ نفر در بخش نقاشی توسط داوران این مسابقات برگزیده و جوایزی به آنها اهدا شد.

وی ضمن تقدیر از حمایت مدارس غیرانتفاعی همچون سماء، سروه، آمنه و مدارس نمونه حجاب، فرزانگان و شاهد هوشمند و اداره آموزش و پرورش سقز در برگزاری این مسابقات تاکید کرد: برگزاری مسابقات می‌تواند در آینده برای دانش آموزان نویدبخش بوده و پویایی را در میان آنها تقویت کند.

امیری به برگزاری کلاس های نجوم از اسفند سال ۹۷ اشاره کرد و یادآور شد: تاکنون چهار کارگاه عملی در حوزه نجوم  برگزار کرده‌ایم و در همین ارتباط انجمن نجوم سقز که از ۱۴ عضو تشکیل شده در چند جشنواره و مسابقات کشوری رتبه های عالی کسب کرده و در حال حاضر هم کلاس هایشان برگزار می‌شود.

مدیر کانون تربیتی فرهنگی شهید بهشتی هدف از مسابقات نجوم را توانمند سازی و استعدادیابی دانش آموزان در حوزه ستاره شناسی برشمرد و اضافه کرد: این مسابقات و کلاس های نجوم با استفاده از رصد ماه و ستارگان باعث هیچان و حس کنجکاوی میان دانش آموزان می‌شود.

در هنگام برگزاری این مسابقات چند نمایش،  شعر و داستان خوانی توسط دانش آموزان با موضوع نجوم اجرا شد و در پایان لوح تقدیر و جوایز نقدی به نفرات برگزیده اهدا شد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =