فعالیت ۲۰۰ هزار نیروی متخصص در قرارگاه سازندگی

ارومیه- ایرنا- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا گفت: ۲۰۰ هزار نیروی متخصص در مجموعه قرارگاه سازندگی مشغول فعالیت هستند و با تمام توان برای توسعه وآبادانی تلاش می‌کنند.

سردار «سعید محمد» روز پنج‌شنبه در آیین افتتاح طرح‌های عمرانی شهرداری ارومیه افزود: همچنین این نهاد با پنج هزار شرکت خصوص فعال در کشور مشارکت دارد و فعال نگاه داشتن تمامی طرح‌های عمرانی کشور از اولویت‌های قرارگاه سازندگی است.

وی اضافه کرد: با وجود اینکه این نهاد ۴۰ هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد ولی با هدف پیشرفت روزافزون کشور به کار خود ادامه می‌دهد.

وی بیان کرد: برای حل مشکلات پرداخت هزینه نیز راهکارهایی نظر تهاتر انتخاب شده است تا این مشکل نیز بدون هیچ دغدغه‌ای رفع گردد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا گفت: کشور ما دارای سرمایه‌های عظیمی است و می‌تواند بدون نیاز به سایر کشورها به پیشرفت برسد.

سردار محمد افزود: با توجه به اینکه دشمن توان رویارویی نظامی را با ما ندارد، به همین دلیل امروز معیشت مردم را هدف قرار داده است و در این مسیر نیز ما همراه و همیار مردم هستیم.

وی بیان کرد: دشمنان به طور کلی از مسائل نظامی و عرصه‌های سیاسی ناامید شده‌ و به عرصه‌های معیشتی مردم حمله برده‌اند  و جنگ تمام عیار اقتصادی را ایجاد کرده‌اند.

وی اظهار داشت: امروزه در کشور تمامی مسائل و مشکلات با روحیه و تفکر بسیجی حل می‌شود و با داشتن روحیه و تفکر بسیجی می‌توان مسائل و مشکلات را در تمامی زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی حل کرد.

وی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در آذرباجان‌غربی نیز، گفت: این قرارگاه طی ۳۰ سال گذشته ۱۲۵ طرح با هدف کاهش دغدغه‌ها و مشکلات مردم در آذربایجان‌غربی اجرا کرده‌است.

در ادامه طرح کمربندی دوم ارومیه کلنگ‌زنی شد و همچنین طرح‌های عمرانی و خدماتی شهرداری ارومیه با سه هزار و ۱۲ میلیارد ریال هزینه به مناسبت هفته بسیج افتتاح شد؛ طرح‌هایی نظیر فاز اول و دوم پروژه فیبرنوری اختصاصی شهرداری، راه‌اندازی نقشه الکترونیکی شهر هوشمند ارومیه، نرم‌افزارها و اپلیکشن‌های مدیریت شهری، کانال‌کشی، آسفالت و زیرسازی، جدول‌گذاری، پیاده‌روسازی و افتتاح سه باب فرهنگسرا در این آیین به بهره‌برداری رسید.

 در ادامه این مراسم تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری ارومیه و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا به منظور اجرای بهتر طرح‌های عمرانی در این شهر به امضا طرفین رسید.

قرارگاه خاتم الانبیا پس از پایان جنگ تحمیلی و در سال ۱۳۶۸ تاسیس شد و اینک با بهره‌گیری از نیروی انسانی متعهد و مجرب و با برخورداری از حجم بالای امکانات و تجهیزات آمادگی کامل دارد تا طرح‌های بزرگ و پیچیده را در کمترین زمان ممکن و با رعایت کلیه استانداردها و مشخصات فنی و مهندسی و با متناسب‌ترین روش اجرایی حتی به صورت EPC اجرا کند و این توانمندی قابلیت گسترش و توسعه و حمایت از کشورهای مسلمان، همسایه و دوست را در قالب صدور خدمات فنی و مهندسی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =